Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) nosūtījusi vēstuli Latvijas Republikas Saeimai, aicinot atgriezt Grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā izskatīšanai atbildīgajā komisijā.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija pagājušajā nedēļā nolēma grozījumus virzīt apstiprināšanai Saeimā trešajā - galīgajā lasījumā. 4. oktobra Saeimas plenārsēdes darba kārtība liecina, ka 12. Saeimas deputātiem pirms 6. oktobra vēlēšanām būs jānodemonstrē sava nostāja nebanku nozares lietā.

Ja sākotnējie politiķu paziņojumi par nebanku nozari vēstīja, ka Saeimas deputāti vēlas panākt, lai kredītdevējs aizdevumu izsniedz, pārliecinoties par klienta maksātspēju, tad šobrīd grozījumi paredz daudz lielāku ietekmi uz tautsaimniecību. LTRK norāda, ka plānotie grozījumi būtiski ietekmēs reklāmas nozares ieņēmumus, jo tie paredz reklāmas aizliegumu patēriņa kreditēšanā.

LTRK uzskata, ka grozījumi nav pilnvērtīgi un aptveroši diskutēti un radīs būtisku ietekmi reklāmas nozarei un mediju videi Latvijā. Uzņēmēju organizācijai nav pieņemams, ka būtiski un konceptuāli ierosinājumi likumos tiek iesniegti diskusijā tikai pirms trešā un noslēdzošā balsojuma parlamentā.

Pērc avīzi elektroniski DB HUB vietnē:

https://www.dbhub.lv/raksti/laikraksts-dienas-bizness-2018gada-3oktobra-numurs

Biedrības ieskatā, lai sasniegtu vēlamos mērķus nozares problemātikas sakārtošanā, tiesiskā regulējuma izmaiņām ir jābūt sistemātiskām un balstītām visaptverošā analīzē, kas ļautu izdarīt objektīvus secinājumus par kopējo ietekmi. LTRK uzskata, ka priekšlikums par patēriņa kredītu reklamēšanas aizliegumu nesekmēs likumprojekta izstrādes sākotnējo mērķi. Turklāt tas nav pietiekami analizēts un tam nav veikts sākotnējās ietekmes izvērtējums uz tautsaimniecības attīstību, nodrošinot pilnvērtīgu sabiedrības līdzdalību.

«Mēs uzskatām, ka šāda prakse, kad konceptuālus un sistēmiskus jautājumus risina pirms Saeimas trešā jeb noslēdzošā balsojuma, nav atbalstāma un nerada pārliecību par lēmumu pieņemšanas caurspīdīgumu un tiesiskumu,» skaidro LTRK valdes locekle Katrīna Zariņa. Viņa norāda, ka sākotnējais likumprojekta mērķis bija ierobežot bezatbildīgu aizņemšanos, tomēr šis priekšlikums ir nepietiekami analizēts un diskutēts, tādēļ rada nopietnus riskus reklāmas tirgus nozares attīstībai.

Visu rakstu Uzņēmēju organizācija aicina atlikt balsojumu par nebanku nozari lasiet trešdienas, 3.oktobra laikrakstā Dienas Bizness!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.