Septembrī vadošais Latvijas alternatīvā finansējuma sniedzējs Capitalia novērojis nozīmīgu interesi par kapitāla piesaisti no uzņēmumiem. 

Pieprasījums pēc finansējuma kopumā pieaudzis par 10%, salīdzinot ar augustu. Vislielāko interesi izrādījuši tieši lauksaimniecības un mežizstrādes izņēmumi. Kopumā septembrī Capitalia finansēja 18 uzņēmumus par kopējo summu 1,919 miljoni eiro.  

“Pēc gausas vasaras, daudziem uzņēmumiem rudens ir attīstības un izaugsmes laiks, kad atkal ieguldīt jaunās iekārtās un sistēmās, lai sagatavotos nākamajai aktīvajai sezonai. Tāpat Capitalia klientu lokā novērojam, ka pastiprināti palielinās uzņēmumu skaits, kas finansējumu izmanto ilgtermiņa plānu realizācijai. Savukārt tie biznesi, kuru pieprasījums strauji palielinās ziemas sezonas ietekmē, ķer pēdējos mirkļus krājumu palielināšanai, lai klientiem sniegtu nepieciešamo pakalpojumu. Attiecīgi papildu finansējums var noderēt, lai iegādātos lielāku krājumu apjomu vienā piegājienā,” stāsta Juris Grišins, Capitalia vadītājs.

Apgrozāmie līdzekļi ir noderīgs papildinājums arī situācijās, kad uzņēmuma darbību var ietekmēt straujas cenu svārstības. Šobrīd mežsaimniecības nozares uzņēmumiem apgrozāmo līdzekļu finansējums palīdz izmantot cirsmu un kokmateriālu iegādes zemās cenas. Tā kā alternatīvais finansējuma izskatīšana un izsniegšana ir ātrāka nekā bankās, piemēram, uzņēmums Privātbūve izmantoja Capitalia apgrozāmo līdzekļu finansējumu, lai ātri iegādātos materiālus par zemām cenām.

Vēl novērots, ka rudenī uzņēmumi piesaista apgrozāmo līdzekļu finansējumu, lai kompensētu lielas izmaksas, kas veiktas vasaras sezonā. Piemēram, Capitalia klientam Vairogi ZS vasaras sezonā radās lieliska iespēja paplašināties un iegādāties vēl vienu kravas mašīnu kokmateriālu pārvadāšanai. Lai gan šo attīstību uzņēmums nosedza ar saviem līdzekļiem, darbības stabilizācijai un ikdienas maksājumu segšanai noderēja Capitalia apgrozāmo līdzekļu finansējums.

Sevišķi aktuāla sezonalitāte ir tieši tirdzniecības uzņēmumiem. Tā, piemēram, Ziemassvētku sezona ir pelnošs laiks šokolādes ražotājam Pure Chocolate, kas apgrozāmo līdzekļu finansējumu izmantoja, lai parūpētos par pietiekošu krājumu apjomu Ziemassvētku laikam. Arī sporta un aktīvās atpūtas veikali kā Prosport.lt  un Gandrs ziemas sezonā piedzīvo pircēju pieplūdumu, kas gatavojas ziemas priekiem. Tādējādi papildu finansējums lieti noder, lai ziemas sezonā sasniegtu jaunus pārdošanas apjomus

Jāatzīmē, ka pēc vairākiem bažu un nenoteiktības pilnajiem gadiem pastiprināti sāk atgūties arī ēdināšanas nozare. Piemēram, Igaunijas SilBurger atvēra jaunu burgeru un suši bāru ar Capitalia izaugsmes finansējuma atbalstu.