Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) īsteno uzņēmējdarbības projektu, kura laikā vairāk nekā 80 jauniešiem vecumā no 18 līdz 25 gadiem būs iespēja apgūt uzņēmējdarbības modeļus, lai stiprinātu radošumu un izpratni par biznesa vidi, informē LTRK.

17. novembrī tiks uzsākts projekta «CREAzone 2.0» pirmais posms, kurā 40 jaunieši no Kurzemes, Zemgales un Latgales piedalīsies sešos uzņēmējdarbības prasmju semināros, ko vadīs augsti kvalificēti eksperti, tostarp biznesa stratēģi Dāvids Štēbelis un Māris Millers, kā arī apmācību treneri no uzņēmuma «FranklinCovey». Semināri notiks Ventspilī, Jelgavā un Līvānos.

Projekta «CREAzone 2.0» pirmā posma pamatā ir jauniešu attieksmes, prasmju un zināšanu trenēšana, kas dos viņiem iespēju noteikt uzņēmējdarbības attīstības iespējas un gaitu, kā arī laikus saskatīt riska zonas, novēršot potenciālās problēmas. «Laika plānošana, stresa menedžments, efektīva komunikācija, kā arī radošums biznesā ir uzņēmēja ikdienas neatņemamas prasmes, ko būtiski apgūt pēc iespējas jaunākiem cilvēkiem, kuri vēlas attīstīt uzņēmējdarbību. Tādēļ ceram, ka šāds semināru cikls vairos Latvijas talantus, lai radītu jaunas un daudzsološas kompānijas,» saka Līga Sičeva, LTRK projektu daļas vadītāja.

Kopumā projekts ilgs divus gadus un tā ietvaros norisināsies divi identiski cikli ar pieciem posmiem, katra cikla kopējais ilgums ir septiņi mēneši. Projekta īstenošanas laikā jaunieši gūs ne tikai praktiskas zināšanas, kā attīstīt savas biznesa idejas, bet arī iepazīsies ar aktuālajiem jautājumiem, kas svarīgi mūsdienu biznesa vidē. «CREAzone 2.0» tiek realizēts kopā ar Kauņas Tehnoloģiju universitāti, Lietuvas Biznesa konfederāciju un Ventspils augstskolu. Projekta galvenais mērķis ir veicināt ilgtermiņa un ilgtspējīgu jauniešu nodarbinātību, veidojot uzņēmējdarbību un attīstot biznesa prasmes Lietuvas un Latvijas pierobežas reģionos.

Projektu «CREAzone 2.0» līdzfinansē Eiropas Savienības fonds «Interreg V-A Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014.–2020. gadam». Projekta ilgums ir 24 mēneši (01.07.2018-30.06.2020.) un aktivitātes norisināsies Kurzemes, Zemgales un Latgales reģionos.