Eiropas akciju tirgos ceturtdien turpinājās kritums, investoriem tikpat kā atmetot cerību uz ASV-Ķīnas tirdzniecības kara drīzām beigām, bet Volstrītā akciju cenas lielākoties pieauga, pateicoties solīdiem ekonomikas datiem.

Bažas par ASV-Ķīnas tirdzniecības konfrontāciju trešdien bija papildinājušas satraukumu par globālās ekonomikas izaugsmes stāvokli, un tas noveda līdz ievērojamiem kritumiem akciju biržās.

Par gaidāmu recesiju trešdien liecināja arī tas, ka ASV 10 gadu obligāciju ienesīgums uz īsu brīdi kļuva mazāks par divu gadu obligāciju ienesīgumu.

Ceturtdien ASV 30 gadu obligāciju ienesīgums saruka līdz visu laiku zemākajam līmenim, savukārt 10 gadu obligāciju ienesīgums nokritās līdz trīs gadu zemākajam līmenim, bet pēc tam nedaudz pacēlās virs tā.

Ilgtermiņa obligāciju ienesīguma krišanās tiek uzskatīta par indikatoru tam, ka samazinās pārliecība par ekonomikas izaugsmi vidējā un ilgtermiņā, un tā ir notikusi pirms vairākām pēdējām recesijām.

«Daudzas negatīvas ziņas ir ievērojami satricinājušas globālos akciju tirgus, un nauda ir ieplūdusi valdības obligācijās,» atzīmēja «CMC Markets UK» analītiķis Deivids Madens.

Eiropas akciju tirgiem neizdevās pārvarēt kritumu, un tas vislielākais bija Londonas biržā, kur to veicināja britu mārciņas vērtības palielināšanās.

Volstrītas indeksi lielākoties pieauga, ko veicināja ASV mazumtirdzniecības straujais pieaugums jūlijā un lielveikalu tīkla «Walmart» peļņa.

«Tas ir šizofrēnisks tirgus,» sacīja «CFRA Research» investīciju stratēģe Lindsija Bela, kura saistīja šo kāpumu ar mainīgām ziņām par ASV-Ķīnas tirdzniecības karu un ar ASV obligāciju ienesīguma svārstībām.

Naftas cenas Ņujorkas un Londonas biržās kritās.

Eiro vērtība pret ASV dolāru kritās, britu mārciņas kurss pret dolāru pieauga, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu palielinājās. Eiro vērtība pret britu mārciņu saruka.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena ceturtdien kritās par 1,4% līdz 54,47 dolāriem par barelu. «Brent» markas jēlnaftas cena Londonas biržā saruka par 2,2% līdz 58,23 dolāriem par barelu.

ASV biržu indekss «Dow Jones Industrial Average» ceturtdien pieauga par 0,4% līdz 25 579,39 punktiem, indekss «Standard & Poor»s 500» kāpa par 0,3% līdz 2847,60 punktiem, bet indekss «Nasdaq Composite» samazinājās par 0,1% līdz 7766,62 punktiem.

Londonas biržas indekss FTSE 100 ceturtdien kritās par 1,1% līdz 7067,01 punktam, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 saruka par 0,7% līdz 11 412,67 punktiem, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 samazinājās par 0,3% līdz 5236,93 punktiem.

Eiro vērtība pret ASV dolāru ceturtdien kritās no 1,1139 līdz 1,1107 dolāriem par eiro, britu mārciņas vērtība pret ASV dolāru pieauga no 1,2060 līdz 1,2084 dolāriem par mārciņu, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu palielinājās no 105,91 līdz 106,10 jenām par dolāru. Eiro vērtība pret britu mārciņu saruka no 92,36 līdz 91,84 pensiem par eiro.