Akciju cenas Eiropas un Āzijas biržās pirmdien pieauga, investoriem gaidot jaunus starptautiskās inflācijas datus, kas radītu lielāku skaidrību par procentlikmju samazināšanas perspektīvu.

ASV akciju tirgi un Londonas birža pirmdien bija slēgti, jo ASV un Lielbritānijā bija brīvdiena.

Āzijas biržās akciju cenu kāpumu veicināja ziņa, ka Ķīnas rūpniecības uzņēmumu peļņa aprīlī pieaugusi pēc martā piedzīvotā krituma.

Parīzes un Frankfurtes biržu indeksi pieauga attiecīgi par 0,5% un 0,4%, bet Milānas biržas indekss palielinājās par 0,8%, neraugoties uz ziņu, ka Vācijas biznesa pārliecības indekss maijā saglabājies nemainīgā līmenī salīdzinājumā ar aprīļa koriģēto rezultātu. Tas mazināja cerības uz Eiropas lielākās ekonomikas spēcīgu atveseļošanos.

Galveno kontinentālās Eiropas biržu indeksu kāpumu veicināja augoša pārliecība, ka Eiropas Centrālā banka (ECB), kuras nākamā sanāksme paredzēta 6.jūnijā, varētu sākt procentlikmju samazināšanu. Piektdien ir gaidāma eirozonas inflācijas datu publiskošana par maija mēnesi.

Pasaules naftas cenas pieauga pirms OPEC un citu lielāko naftas ieguvējvalstu 2.jūnija sanāksmes, kurā varētu tikt paturēti spēkā lēmumi par naftas ieguves apjomu samazināšanu.

ASV biržu indeksi "Dow Jones Industrial Average", "Standard & Poor's 500" un "Nasdaq Composite" pirmdien nemainījās, jo ASV bija brīvdiena - Piemiņas diena.

Londonas biržas indekss FTSE 100 pirmdien nemainījās, jo Lielbritānijā bija brīvdiena, Parīzes biržas indekss CAC 40 pieauga par 0,5% līdz 8132,49 punktiem, bet Frankfurtes biržas indekss DAX palielinājās par 0,4% līdz 18 784,50 punktiem.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena pirmdien pieauga par 1,1% līdz 78,57 ASV dolāriem par barelu. "Brent" markas jēlnaftas cena Londonas biržā palielinājās par 1,0% līdz 82,97 dolāriem par barelu.

Nīderlandes biržā "Title Transfer Facility" (TTF) dabasgāzes cena pirmdien pieauga par 3,3% līdz 35,24 eiro par megavatstundu.

Eiro vērtība pret ASV dolāru pirmdien pieauga no 1,0851 līdz 1,0857 dolāriem par eiro, britu mārciņas vērtība pret ASV dolāru kāpa no 1,2735 līdz 1,2774 dolāriem par mārciņu, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu kritās no 156,93 līdz 156,82 jenām par dolāru. Eiro vērtība pret britu mārciņu saruka no 85,17 līdz 85,01 pensam par eiro.