Neskaidrība un joprojām augstā akciju cena vilina insaiderus fiksēt peļņu, ceturtdien raksta laikraksts Dienas Bizness. 

Pasaules lielākajos akciju tirgos šomēnes vērojama atgūšanās. Tiesa gan, atsevišķas pazīmes liecina, ka izaugsmes ciklis ir vēlīnajā stadijā. Viena no šādām zīmēm, iespējams, ir tā, ka kompāniju iekšējās informācijas turētāji pārdod ASV uzņēmumu akcijas straujākos tempos divu desmitu gadu laikā. Proti, tā saucamie insaideri šogad līdz šā mēneša vidum pārdevuši ASV uzņēmumu akcijas kopumā 19 miljardu ASV dolāru vērtībā, liecina Smart Insider apkopotie dati. Tādējādi šāda pārdošana, ja turpināsies esošajos tempos, šogad varētu sasniegt 26 mil- jardus ASV dolāru, kas būtu visvairāk kopš 2000. gada. 

Investori bieži vien pievērš uzmanību tam, kādas darbības ar savu stūrēto kompāniju akcijām veic to vadība un tai pietuvinātās personas. Pieņēmums ir, ka tām par procesiem uzņēmumā ir pa- ti pilnīgākā informācija un tādējādi tās arī vislabāk zina, kāda ir «patiesā» jeb «godīgā» kompānijas akcijas vērtība. Insaideriem parasti mēdz būt ilgtermiņa skatījums uz ieguldījumiem savas kom- pānijas akcijās. No otras puses – pārlieku liela uzma- nības pievēršana šādai pārdošanai bieži vien tiek kritizēta. Tiek skaidrots, ka šāda aktivitāte bieži saistās ar visai per- soniskiem iemesliem. Lai nu kā – iespējams, var mēģināt secināt, ka šobrīd ASV kompāniju valdes locekļi pašreizējo ak- ciju cenu uzskata par pietiekami augstu, lai fiksētu peļņu. 

Nākotne galu galā neizskatās nemaz tik rožaina – daudzi turpina runāt par kādā brīdī neizbēgamu ASV recesiju, omu saspīlētu uztur arī tirdzniecības karu tēma. Valdot šādam fonam, piemēram, Financial Times ziņo, ka insaideru pārdošanu barojusi gan neskaidrība par pasaules izaugsmi, gan tas, ka akciju novērtējumi joprojām ir augsti.