Lerija Elisona pirmais gads elektroauto ražotāja "Tesla" valdē ir bijis ļoti, ļoti ienesīgs, vēsta "CNN".

L. Elisons, "Oracle Corporation" līdzdibinātājs un viens no pasaulē bagātākajiem cilvēkiem, "Tesla" valdei pievienojās 2018. gada 27. decembrī. Pirms tam viņš iegādājies 3 miljonus elektroauto ražotāja akciju. 

Šo akciju vērtība dienā, kad viņš pievienojās valdei, bija aptuveni 948 miljoni dolāru. Tās veidoja aptuveni 1,7% no "Tesla" akcijām. Tas L. Elisonu padara par otru lielāko akcionāru valdē aiz uzņēmuma vadītāja Īlona Maska.

Pirmos sešus mēnešus L. Elisona ieguldījums izskatījās kā slikts lēmums. "Tesla" akciju vērtība nokritās par 43%, 3. jūnijā nogrimstot līdz 179,61 ASV dolāram par akciju.

Kopš tā laika viss ir strauji mainījies. Šīs nedēļas pirmdienā "Tesla" akciju vērtība pirmo reizi uzņēmuma vēsturē pārsniedza 500 ASV dolārus par akciju, un otrdien turpināja kāpumu. Pat ar nelielu kritumu trešdien akciju cena ir gandrīz trīskāršojusies kopš jūnija zemās  vērtības un ir pieaugusi par 68% kopš dienas, kad L. Elisons pievienojās valdei.

Tas nozīmē, ka kopš pievienošanās valdei L. Elisons ar "Tesla" akcijām ir nopelnījis 1,6 miljardus ASV dolāru. 

Salīdzinājumam - programmatūras kompānijas "Oracle", kurā viņš ir priekšsēdētājs un lielākais akcionārs, akciju vērtība tajā pašā laika posmā ir pieaugusi tikai par aptuveni 20%. Taču, tā kā L. Elisonam pieder liels skaits akciju - 1,2 miljardi jeb 35%, viņam šajā laika posmā izdevies nopelnīt 11,5 miljardus ASV dolāru.

Saskaņā ar "Forbes" datiem L. Elisona kopējā bagātība tiek lēsta aptuveni 68 miljardu dolāru vērtībā. Tas viņu padara par septīto bagātāko cilvēku pasaulē.