Luminor emitējusi 350 miljonu eiro vērtas trīsgadīgās obligācijas, informē bankas pārstāvji.

Obligācijas tiek emitētas EMTN (Luminor ir nesen izveidojis Eiropas vidēja termiņa parādzīmju (European Medium Term Note, EMTN) programmu trīs miljardu eiro apmērā, kas sniedz iespēju Luminor emitēt obligācijas ar standartizētu dokumentāciju. Programmai ir divi mērķi — aizvietot finansējumu no bankām, kas ir tās (tā) īpašniekiem, kā arī sniegt atbalstu un finansējumu klientu darbībai) programmas ietvaros un tās ir reģistrētas Īrijas biržā.

Šajā darījumā piedalās investori no Baltijas un Ziemeļvalstīm, kā arī Lielbritānijas, Vācijas, Francijas un Polijas, ar kuriem Luminor vadība vairākas nedēļas veda sarunas par šo trīsgadīgo aizņēmumu. Kopumā obligācijas ir iegādājušies investori no 14 valstīm.

Investori vēlējās iegādāties piedāvātos vērtspapīrus pat par vairāk nekā par 400 miljoniem eiro, kas ļāva Luminor panākt izdevīgus nosacījumus tam nepieciešamajam aizņemšanās apjomam jeb 350 miljoniem eiro. Darījuma labvēlīgu norisi veicināja nesen piešķirtais kredītreitingu aģentūras Moody’sprovizoriskais prioritārais nenodrošinātais (MTN) reitings Baa2 līmenī, kas ierindo Luminor vērtspapīrus zema riska investīciju kategorijā.

Obligācijas emitējusi Luminor banka Igaunijā, jo notiekošā pārrobežu apvienošanās procesa rezultāts būs viena banka ar galveno biroju Igaunijā un filiālēm Latvijā un Lietuvā. Apvienošanās noslēdzošais solis plānots 2019. gada janvārī.

«Tas, ka Luminor var izlaist obligācijas 350 miljonu eiro apmērā, piesaistot vairāk nekā 40 investorus no dažādām Eiropas valstīm, ir apliecinājums gan bankas panākumiem un biznesa izaugsmei, gan reģiona potenciālam kopumā,» komentē Erki Rāzuke Luminor vadītājs.

Investīciju apjoms apliecina, ka Luminor ir finansiāli spēcīgs finanšu partneris un interesanta ieguldījumu iespēja gan Baltijas, gan starptautiskajiem investoriem. Obligāciju emisijai būs labvēlīga ietekme gan uz Igaunijas, gan Baltijas kopējo kapitāla tirgu.

«Šis ir nozīmīgs solis, lai kļūtu par neatkarīgu vietēju finanšu partneri Baltijas valstīs,» papildina Erkki.