Pelnīt ar ieroču uzņēmumiem

Investors
2019. gada 23. oktobris 09:46

Militārā aprīkojuma kompāniju akcijas bijis labs ieguldījums

Pasaules lielākajiem akciju tirgiem cenu izmaiņu ziņā šis gads pagaidām bijis lielisks. Tiesa gan, ir dažu sektoru vērtspapīri, kurus var izcelt pat tik strauja kopējā tirgus pieauguma laikos. Viens no šādiem sektoriem ir ASV militārās jomas censoņi. To akciju dinamiku raksturojošā biržā tirgotā fonda - SPDR S&P Aerospace & Defense ETF – vērtība šogad pakāpusies par 30%.

Šogad strauji cena palielinājusies, piemēram, Lockheed Martin akcijām – par 43%. Turklāt šis uzņēmums saviem akcionāriem maksā visai dāsnas dividendes (to ienesīgums ir 2,57%). Šo otrdien kompānija atklāja, ka tai iepriekšējā ceturksnī izdevies nopelnīt 1,61 miljardu ASV dolāru, kas bija par 10% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Tāpat šādi rezultāti bija labāki par Volstrītas analītiķu pirms tam izteiktajām prognozēm. Investorus gan sarūgtināja tas, ka Lockheed Martin vadība bija ļoti piesardzīga par saviem nākamā gada ienākumiem.

Tāpat šogad attiecīgi par 31% un 43% palēkusies tādu šīs nozares pārstāvju kā Raytheon un Northrop Grumman akciju cena. Visai strauji vērtība kāpusi arī daudzu citu uzņēmumu akcijām, kuras ietvertas minētā fonda aprēķinā. Tikmēr kopējo rezultātu nedaudz uz leju pavelk Boeing nedienas (arī šai kompānijai nozīmīgu biznesu veido militāro līgumu pildīšana) – kompānija saskārusies ar tehnoloģiska rakstura izaicinājumiem vairākiem savu lidmašīnu modeļiem.


Visu rakstu lasiet 23. oktobra laikrakstā Dienas Bizness, meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.