Juvelierizstrādājumu ražotāja un tirgotāja AS "Rīgas juvelierizstrādājumu rūpnīca" gatavojas pārtraukt akciju kotēšanu biržā "Nasdaq Riga", teikts uzņēmuma paziņojumā biržai.

Lai lemtu par šo jautājumu, šā gada 6.oktobrī plkst.10 sasaukta "Rīgas juvelierizstrādājumu rūpnīcas" ārkārtas akcionāru sapulce, kas notiks Rīgā, Terēzes ielā 1.

Akcionāru sapulces darba kārtībā ir viens jautājums - par "Rīgas juvelierizstrādājumu rūpnīcas" akciju izslēgšanu no regulētā tirgus.

Gadījumā, ja izsludinātajā sapulcē tiks pieņemts lēmums izslēgt "Rīgas juvelierizstrādājumu rūpnīcas" akcijas no regulētā tirgus, saskaņā ar Finanšu instrumentu tirgus likuma prasībām, akcionāriem, kuri būs balsojuši "par" akciju izslēgšanu no regulētā tirgus būs jāizsaka pārējiem akcionāriem obligātais akciju atpirkšanas piedāvājums. 

Pēc "Rīgas juvelierizstrādājumu rūpnīcas" valdes aprēķiniem šajā gadījumā vienas "Rīgas juvelierizstrādājumu rūpnīcas" akcijas atpirkšanas cena būs ne mazāka kā 0,2665 eiro par vienu akciju. 

Saskaņā ar sabiedrības statūtiem "Rīgas juvelierizstrādājumu rūpnīca" kopējais balsstiesīgo akciju skaits ir 4 742 980.

Jau ziņots, ka Covid-19 pandēmijas dēļ auguši "Rīgas juvelierizstrādājumu rūpnīcas" zaudējumi. Ja 2019.gada pirmajos sešos mēnešos uzņēmums strādāja ar 28 783 eiro zaudējumiem, tad šogad tie sasnieguši 42 239 eiro. Par 19,2% samazinājies arī "Rīgas juvelierizstrādājumu rūpnīcas" apgrozījums - no 412 635 eiro 2019.gada pirmajos sešos mēnešos līdz 333 584 eiro šogad.

"Rīgas juvelierizstrādājumu rūpnīca" apgrozījums pagājušajā gadā bija 996 592 eiro apmērā, kas ir par 29,7% vairāk nekā 2018.gadā, savukārt kompānijas zaudējumi samazinājās par 46,9% un bija 32 359 eiro.

"Rīgas juvelierizstrādājumu rūpnīcas" akcijas kotē "Nasdaq Riga" otrajā sarakstā. Kompānijas lielākie akcionāri ir privātpersonas.