Ekonomiskās aktivitātes palielināšanās nav atstājusi novārtā arī darba samaksas izmaiņas, kas turpina ceļu augšupejošā virzienā. Neraugoties uz to, ka darba samaksas pieauguma temps Latvijā nedaudz samazinājies, sausais atlikums ir nedaudz lielāks, kas skaidrojams ar inflācijas samazināšanos.

2012.gada pirmajā ceturksnī mēneša vidējā bruto darba samaksa valstī bija 467 lati, un, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, tā pieauga par 3,7% jeb par 17 latiem. Sabiedriskajā sektorā gada laikā mēneša vidējā bruto darba samaksa palielinājās par 3,1% (no 474 līdz 488 latiem), no tā vispārējās valdības sektorā – par 1,9% (no 441 līdz 449 latiem), bet privātajā sektorā pieaugums bija straujāks – 4,2% (no 435 līdz 453 latiem), liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Līdz ar nule kā iznākušajiem datiem varam secināt, ka iedzīvotāju pirktspēja ir nedaudz palielinājusies. Atrēķinot inflācijas ietekmi, iedzīvotāju reālā darba samaksa pirmajā ceturksnī gada izteiksmē ir pieaugusi par 0,3%. Salīdzinājumam 2011. gadā šis skaitlis sasniedza 0,1%, tomēr, ja salīdzina ar pagājušā gada pēdējo ceturksni, tad reālās darba samaksas pieaugums šā gada pirmajos trijos mēnešos bijis par 0,3 procentpunktiem lēnāks.

Salīdzinājumā ar pārējām Baltijas valstīm varam klusībā nopriecāties, jo neesam atpalicēju lomā. Vēl lēnāks darba samaksas pieaugums fiksēts Lietuvā – 3,2%, kamēr Igaunijā algas gada laikā ir augušas par 6,9%.