Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šā gada trešajā ceturksnī ir audzis par 5,3%, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, un par 1,7%, salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni. Abos gadījumos Latvijas ekonomikas izaugsmes temps ir straujākais no visām 27 Eiropas Savienības (ES) valstīm, turklāt eirozonas valstīs kopumā vērojama IKP mazināšanās, liecina jaunākie ES statistikas biroja Eurostat apkopotie dati.

Kopumā 27 ES valstīs un eirozonā IKP, salīdzinot ar 2011. gada trešo ceturksni, ir sarucis attiecīgi par 0,4% un 0,6%. Savukārt, salīdzinot šā gada trešo ceturksni ar šī paša gada otro ceturksni, eirozonā vērojama IKP samazināšanās 0,1% apmērā, bet 27 ES valstīs kopumā – kāpums 0,1% apmērā.

Gada griezumā IKP pieaugums vērojams tādās ES dalībvalstīs kā Bulgārija (+0,5%), Vācija (+0,9%), Igaunija (+3,4%), Francija (+0,1%), Lietuva (+3,3%), Austrija (+0,4%), Rumānija (+0,8%), Slovākija (+2,5%), bet Lielbritānijā IKP palicis nemainīgs.

Zviedrija, Slovēnija, Polija, Malta, Luksemburga, Īrija un Dānija nav iesniegusi datus par IKP izaugsmi.

IKP kritums šā gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo periodu, ir vērojams tādas ES valstīs kā Beļģija (-0,3%), Čehija (-1,5%), Grieķija (-7,2%), Spānija (-1,6%), Itālija (-2,4%), Kipra (-2,3%), Ungārija (-1,6%), Portugāle (-3,4%) un Somija (-0,8%).

Gada laikā ASV IKP ir audzis par 2,3%, bet Japānā – par 0,2%. Tiesa gan, salīdzinot trešā ceturkšņa rādītājus ar iepriekšējā – otrā – ceturkšņa rādītājiem, redzams, ka ASV ekonomika trīs mēnešu laikā uzrādījusi 0,5% pieaugumu, savukārt Japānā vērojama lejupslīde 0,9% apmērā.

Db.lv jau rakstīja, ka IKP kāpumu ietekmēja apjomu palielināšanās apstrādes rūpniecībā un tirdzniecībā – par 7%, būvniecībā – par 8%. Šajā ceturksnī vērojams pieaugums gandrīz visās pakalpojumu sektora nozarēs, kā arī par 7% vairāk tika iekasēti produktu nodokļi.