Turpinot darbu pie nodokļu regulējuma izmaiņām, valdībai vēl jāmeklē veidi, kā atklāt un nošķirt nodokļu nemaksātājus no mazo algu saņēmējiem, šorīt LTV "Rīta panorāmā" sacīja premjers Krišjānis Kariņš (JV).

Domājot par minimālo sociālo iemaksu ieviešanu, valdība esot vienojusies - ja cilvēka ienākumi alternatīvajos nodokļu režīmos būs vismaz minimālās algas apmērā, tad būs jānomaksā arī minimālais sociālais nodoklis.

Pēc Kariņa vārdiem, aktuāls ir palicis jautājums, ko darīt ar tiem darba ņēmējiem, kas saņem mazāk par minimālo algu. Šajā grupā par lielāko daļu esot aizdomas, ka notiek krāpšanās un viņu reālie ieņēmumi ir lielāki, savukārt otra daļa, kas tiešām nopelna mazāk par minimālo algu, esot mazāka.

Valdība vēl strādājot pie mehānisma, kā nošķirt tos, kas reāli saņem mazāk par minimālo algu, no tiem, kas nevēlas maksāt nodokļus, sacīja Kariņš.

Politiķis atzīmēja, ka valstij arī jāmeklē iespējas, kā palīdzēt kāpināt ienākumus tiem cilvēkiem, kas Latvijā nesaņem pat minimālo algu.

Savukārt runājot par budžeta sarunām ar pašvaldībām, Kariņš izteicās, ka esot iespējami vairāki mehānismi, kā tām kompensēt potenciāli atņemtos iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumus, piemēram, ir iespējams palielināt aizņēmumu griestus, iekļaujot tos kopējā valsts aizņēmumu rāmī, vai aizstāt pašvaldību investīciju projektu naudu ar līdzekļiem no Eiropas Savienības fondiem.

Valdība arī gaidot pašvaldību redzējumu, kādus kompensējošus mehānismus tās vēlētos paredzēt, ja to ieņēmumi nākamgad uzrādīs kritumu.