Latvijā pērn 11 uzņēmumi vidēji mēnesī uz vienu darbinieku valsts sociālās obligātās apdrošināšanas iemaksās maksājuši vairāk nekā 3000 eiro

TOP 9 valsts sociālās apdrošināšanas iemaksu rekordisti 2018.gadā skatāmi raksta galerijā!

To rāda SIA Lursoft pētījums pēc Valsts ieņēmumu dienesta datiem. Interesanti, ka lielākās valsts sociālās obligātās apdrošināšanas iemaksas uz vienu darbinieku lielākoties maksājuši uzņēmumi, kuru darbinieku skaits ir uz vienas rokas pirkstiem saskaitāms – viens līdz pieci. Tajā pašā laikā ir arī sava veida izņēmumi, piemēram, SIA Uralkali Trading, kuram pērn norādītais darbinieku skaits ir 33 un vidēji uz vienu darbinieku ik mēnesi samaksāti 5.97 tūkst. eiro. Vēl vairāk darbinieku – 50 – norādīts SIA Forticom, kas vidēji katram strādājošajam valsts sociālās obligātās apdrošināšanas iemaksas samaksājis 2,65 tūkst. eiro apmērā. Arī SIA Tradintek nodarbinājis 21 darbinieku un vidēji katram strādājošajam valsts sociālās obligātās apdrošināšanas iemaksas samaksājis 3,07 tūkst. eiro. Nenoliedzami, ka līdz šim vairāk ir pamanīti tieši tie uzņēmumi, kuri valsts sociālās obligātās apdrošināšanas iemaksās ik gadu samaksā daudzus miljonus eiro, bet ēnā palikuši tie, kuri vidēji uz vienu darbinieku samaksā ievērojamas summas.

Dati pārsteidz

«Šie pētījuma dati patīkami pārsteidz, jo algas apmēri, no kuriem iemaksas veiktas, ievērojami pārsniedz valsts sociālās obligātās apdrošināšanas iemaksu (VSAOI) maksimālo apmēru, kas 2018. gadā bija – 55 000 eiro,» pārsteigumu neslēpj LDDK sociālo un darba lietu eksperts Pēteris Leiškalns. Viņš atzīst - Lursoft pētījuma dati iepriecina. «Vispirms – pozitīvi, ka ir tādi uzņēmumi, kuri vidēji ik mēnesi par katru darbinieku VSAOI samaksā 2000 eiro un vairāk. Tas nozīmē, ka oficiāli tiek maksātas ļoti solīdas algas (bruto 5500 euro) un tiek dots būtisks pienesums gan sociālās apdrošināšanas budžetam, gan valsts budžetam. Gribu cerēt, ka perspektīvā ik gadu šādu uzņēmumu skaits tikai pieaugs,» tā P. Leiškalns. Vienlaikus viņš atzīst, ka tādā apmērā valsts sociālās obligātās apdrošināšanas iemaksas veikuši uzņēmumi ar salīdzinoši mazu darbinieku skaitu – viens līdz divi. 

Visu rakstu lasiet 30. augusta laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.