Eiropas Parlamenta deputāti trešdien atbalstīja Eiropas Komisijas piedāvāto PVN sistēmas reformu, vienlaikus ierosinot arī noteikt maksimālo PVN likmi.

EP deputāti balsoja par diviem likumprojektiem - viena mērķis ir stiprināt mazo un vidējo uzņēmumu tirdzniecības iespējas vienotajā tirgū un mazināt krāpšanu (pieņemts ar 536 balsīm pret 19, 110 deputātiem atturoties), bet otra - izveidot skaidrāku PVN likmju sistēmu (pieņemts ar 536 balsīm pret 87, 41 deputātam atturoties). Abi likumprojekti ir daļa no vērienīgas reformas, kuras mērķis ir viest skaidrību ar pārrobežu darījumiem saistītos jautājumos.

Pētījumi liecina, ka pārrobežu PVN krāpšana ES valstīm katru gadu rada 50 miljardu eiro lielus zaudējumus.

Abos balsojumos deputāti atbalstīja vairumu Eiropas Komisijas priekšlikumu, vienlaikus ierosinot noteikt maksimālo pieļaujamo PVN likmi 25% apmērā, izveidot strīdu izšķiršanas mehānismu un izstrādāt sistēmu automātiskai ziņu saņemšanai par izmaiņām dalībvalstu PVN noteikumos. Deputāti arī ierosina izveidot informācijas portālu, kurā ērti pieejama informācija par PVN likmēm visā ES.

Priekšlikumi tagad tiks nosūtīti ES Padomei (dalībvalstu ministri), kam jāpieņem galīgais lēmums par Eiropas Komisijas piedāvāto reformu.

Debatēs pirms balsojuma EP ziņotājs Jeppe Kofod (S&D, Dānija) sacīja: «Pašlaik Eiropā ir daudz dažādu PVN sistēmu, kas dod iespēju izvairīties no nodokļa maksāšanas. Īstenojot šīs reformas, mēs par 41 miljardu eiro gadā varam samazināt neiekasētā nodokļa apjomu un par vienu miljardu samazināt administratīvās izmaksas uzņēmumiem.»

Otrs ziņotājs Tibor Szanyi (S&D, Ungārija) sacīja, ka «PVN sistēmas reforma ir nozīmīgs atbalsts ES uzņēmējiem. Pašreizējā sistēma nav piemērota globalizētajai pasaulei. Reformas samazina diskrimināciju starp dalībvalstīm, vienlaikus saglabājot elastību un sniedzot atbalstu mazajiem un vidējiem uzņēmumiem».