Tramps apsver samazināt nodokļus

Finanses
2019. gada 21. augusts 11:36

ASV Prezidents Donalds Tramps ir apstiprinājis, ka apsver jaunu, pagaidu algas nodokļa samazinājumu, tādējādi veicinot ASV ekonomikas augšupeju, ziņo BBC.

Sarunā ar reportieriem prezidents sacīja: «Nodoklis algām ir kas tāds, par ko mēs domājam, un daudzi cilvēki gribētu to redzēt».

Pēdējā laikā D.Tramps ir slavējis ASV ekonomiku, lai gan valda bažas par potenciālu recesiju. «Mēs esam ļoti tālu no lejupslīdes», viņš paziņojis reportieriem.

Līdz šim spēcīga ekonomika tika ņemta par pamatu atkārtotam prezidenta startam 2020.gada vēlēšanās, taču ieilgusī tirdzniecības spriedze ar Ķīnu ir radījusi bažas par nenovēršamu ekonomikas sabremzēšanos. 

Nodokļu samazinājums, D. Trampam stājoties amatā, atbalstīja ekonomiku un veicināja akciju cenu kāpumu Volstrītā. Šobrīd  ekonomisti lēš, ka šī soļa ietekme sākusi sarukt.

ASV prezidents sacījis: «Mēs izvērtējam dažādu nodokļu samazināšanu - protams, es par to domāju nepārtraukti jebkurā gadījumā. Nodokļu samazināšana ir viens no iemesliem, kādēļ mēs esam tik spēcīgā ekonomiskā pozīcijā.»

Viņš arī piemetināja, ka administrācija apsver iespējamu kapitāla pieauguma nodokļa samazināšanu, bet uzsvēra, ka nekas vēl neesot izlemts. 

Prezidents arī atkārtoti mudinājis Federālo Rezervju sistēmu samazināt procentu likmes. 

D.Tramps izpaudies arī par turpmāko tirdzniecības saspīlējumu ar Ķīnu: «Ķīnas ekonomikai bija vissliktākais gads, kāds tai ir bijis 27 gadu laikā. Viņi vēlas noslēgt darījumu ar mums, bet es varu jums pateikt, ka neesmu gatavs slēgt darījumu, ja vien viņi negrasās noslēgt pareizo darījumu.»