Eiro pie 1,35 ASV dolāru atzīmes

Valūtu kursi
2011. gada 20. janvāris 14:33

Šodien eiro kurss turpināja doties augstākos līmeņos, un kopējās valūtas vērība aizsniedzās līdz 1,35 ASV dolāru atzīmei.

Eiro vērtībai augstākos līmeņos palīdzējušas nonākt spekulācijas, ka Eiropas līderi pamazām tuvojas tam, lai tiktu pieņemti kādi konkrēti un būtiski un ilgtspējīgi lēmumi, lai palīdzētu perifērajām reģiona valstīm pārvarēt parādu krīzi. Jāpiebilst, ka šonedēļ eirozonas finanšu ministru sanāksmē netika nolemts palielināt tā saucamo Eiropas finansiālās stabilitātes fonda apjomu no pašreizējiem 440 miljardiem eiro. Tiesa gan, investoru vidū iezagusies pārliecība, ka agrāk vai vēlāk tas tomēr tiks darīts, raksta Reuters.

«Investori pret eiro ir uzmanīgi tomēr tie vēlas redzēt un iecenot labas ziņas,» skaidro UBS valūtu stratēģis Džefrijs Ju. Arī citi analītiķi domā līdzīgi. «Nedaudz ir mazinājusies neskaidrība par eirozonas parādu problēmām. Ne viss, protams, izskatās rožaini, bet tirgus ir nedaudz nomierinājies,» klāsta MF Global eksperti.

Eiro cena ASV dolāros pēdējo astoņu tirdzniecības sesiju laikā palielinājusies jau par 4,7%. Kopējās valūtas kursam pagājušajā nedēļā atbalstu sniedza spekulācijas, ka Eiropas Centrālā banka (ECB) varētu ātrāk nekā līdz šim gaidīts palielināt eiro bāzes procentlikmes. Šāds pieņēmums radās pēc tam, kad pagājušajā nedēļā ECB prezidents ziņoja, ka eirozonā pieauguši inflācijas riski.