
Nekustamo īpašumu attīstītājs SIA YIT Celtniecība uzsācis trešās ēkas būvniecību daudzdzīvokļu māju kompleksā Priedes, Pupuķu ielā, Rīgā. Projekta ietvaros kopā paredzēta četru ēku būvniecība, no kurām pirmās divas jau ir nodotas ekspluatācijā, bet ceturtās ēkas būvniecību plānots uzsākt nākamā gada pavasarī.
Investīciju apjoms pirmajā un otrajā mājā ir aptuveni 8 miljoni eiro. Trešās mājas investīciju apjomu šobrīd attīstītājs nekomentē.
Izvērtējot iepriekšējos gadus, SIA YIT Celtniecība esot novērojusi šādas nekustamā īpašuma tendences:
- Ja līdz šim dzīvokļu iegādei noteicošais bija vieta, tad šobrīd šī tendence ir mainījusies, un par prioritāti ir kļuvusi īpašuma cena. Klientiem ir izveidojusies arī psiholoģiskā robeža, pēc kuras tie vairs nevēlas izskatīt piedāvājumu. Šī robeža ir aptuveni 100 tūkstoši eiro. Tādēļ projektā Priedes neviens dzīvoklis šo summu nepārsniedzot.
- Ja agrāk cilvēki meklēja dzīvokļus centrā, tad šobrīd tas ir mainījies. Aizvien vairāk cilvēku izvēlas dzīvot tieši mikrorajonos, kuri ir nedaudz ārpus pārblīvētā centra.
- Automašīnu stāvvietas ir viena no būtiskākajām problēmām, ar ko sastopas dzīvokļu īpašnieki. Izvērtējot gan jaunākus projektus, gan vecākus – autostāvietas ir deficīts. Tādēļ, iegādājoties dzīvokļus, klientiem viena no būtiskākajām vēlmēm ir iespēja iegādāties arī stāvvietu vismaz vienai automašīnai.
Trešajā mājā, kuras būvniecība Priedēs nupat uzsākta, būs 40 jauni dzīvokļi ar pilnu apdari un platību no 49,0 - 64,6 m2. Dzīvokļu cenas būs aptuveni tādas pašas kā pirmajās divās mājās - sākot no 1 330 EUR/ m2. Standarta dzīvokļu cenā virtuves iekārtas neietilpst, bet, atsevišķi vienojoties ar klientu, attīstītājs esot gatavs uzstādīt arī pilnībā nokomplektētu, vietējā ražotāja virtuves iekārtu ar sadzīves tehniku, iekļaujot tās izmaksas kopējā pirkuma cenā, biznesa portālam db.lv skaidroja uzņēmumā.
Dzīvojamo māju kompleksa četrās piecstāvu ēkās kopā būs 160 dzīvokļi.
Pirmajās divās projekta Priedes mājās no kopumā 80 dzīvokļiem patlaban esot pārdota aptuveni puse mājokļu, kur tuvākajā laikā sāks pārvākties pirmie iedzīvotāji.
SIA YIT Celtniecība projekta ietvaros veica ūdensvadu un kanalizācijas pārplānošanu. Pēc ārējo ūdensvadu pārprojektēšanas pirmās ēkas būvniecība tika uzsākta 2015. gadā, bet visa kompleksa pabeigšana tiek plānota 2017. gada nogalē.