Pilsētas īpašuma komiteja akceptējusi Rīgas domes lēmuma projektu, kurā paredzēts sakārtot graustu Marijas ielā 6 piespiedu kārtā, ja īpašnieki to neizdarīs labprātīgi.

Ēkas īpašnieki līdz šim neesot veikuši nekādas darbības, lai novērstu drošības un kārtības apdraudējumu, kā arī pilsētas ainavas bojāšanu. Minētais lēmums uzdod īpašniekiem divu nedēļu laikā veikt ēkas tehnisko apsekošanu, noslēgt ēkas logus, durvis, kā arī atjaunot žogu iekšpagalmā, lai novērstu nepiederošu personu iekļūšanu īpašumā.

Grausta īpašniekiem arī jāsaskaņo ar Īpašuma departamentu tehniskās apsekošanas atzinumā norādīto ēkas sakārtošanas pasākumu un darbu izpildes termiņus, norādot konkrētus darbu veidus un to izpildes grafiku. Sakārtošanas darbi jāpabeidz ne vēlāk kā divu mēnešu laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas.

Ēkas īpašniekiem savlaicīgi neizpildot noteiktos darbus, Īpašuma departaments veiks to piespiedu izpildi. Iztērētos Rīgas pilsētas pašvaldības līdzekļus piedzīs no ēkas īpašniekiem proporcionāli katra īpašumā esošo domājamo daļu apmēram.
Šā gada janvārī DB jau rakstīja, ka ēkas stāvoklis būtiski pasliktinājies. Toreiz Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs norādīja: «Pēdējās nedēļas laikā būtiski ir pasliktinājies nekustamā īpašuma Rīgā, Marijas ielā 6, tehniskais stāvoklis, ir acīmredzami dekoratīvā sieta bojājumi, kā arī šodien, apsekojot ēkas fasādi no pagalma puses, tika konstatēts, ka ēkai ir brīva piekļuve».
Tika noteikts, ka īpašniekiem ne vēlāk kā līdz 20. janvārim uz ietvēm ēkas robežās jāuzstāda gājēju aizsargtuneli, kā arī jānodrošina ēkas konstrukciju tehnisko apsekošanu un jāveic nepieciešamās darbības sabiedriskās drošības nodrošināšanai. Tāpat īpašniekiem jānomaina dekoratīvo aizsargsietu, pirms tam saskaņojot ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju.
Piecstāvu dzīvojamā ēka Marijas ielā 6 ir celta 1904.gadā pēc arhitekta Konstantīna Pēkšēna projekta. Ēka ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis (valsts aizsardzības Nr.7851), un tā atrodas valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa Rīgas vēsturiskā centra (valsts aizsardzības Nr.7442) teritorijā un vienlaicīgi UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma vietas Rīgas vēsturiskais centrs (aizsardzības Nr.852) teritorijā.