Ministru kabineta sēdē apstiprināti grozījumi Ministru kabineta noteikumos kas nosaka minimālās prasības dzīvojamās mājas energoefektivitātes nodrošināšanai, informē Ekonomikas ministrija.
Noteikumos teikts, ka energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumi, tostarp dzīvojamo māju renovācija, ir jāveic tajās daudzdzīvokļu mājās, kurās vidējais siltumenerģijas patēriņš pēdējos trīs kalendāra gados no noteikumu spēkā stāšanās brīža (2008., 2009. un 2010. gada apkures sezonās) ir pārsniedzis 230 kWh/m2 gadā.
Līdz ar grozījumiem MK noteikumos dzīvojamās mājas pārvaldītājam paredzēts arī pienākums uzraudzīt un regulēt siltumenerģijas režīmu atkarībā no diennakts daļas un vasaras vai ziemas perioda. Tāpat plānots noteikt, ka dzīvojamajās mājās, kurās siltumenerģiju piegādā persona, kas nav energoapgādes komersants, patērētās siltumenerģijas daudzuma uzskaitei, ir uzstādāms siltumenerģijas skaitītājs.
Noteikumu paredzēti arī pasākumi (tādi, kas nav saistīti ar būvniecību un kuru nodrošināšanai nav nepieciešams dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums), kas jāveic pārvaldītājam jebkurā ēkā neatkarīgi no siltumenerģijas patēriņa, konstatējot siltuma noplūdi apkārtējā vidē. Tie ir pasākumi, kas nodrošina ēkas elementu iepriekšējā stāvokļa atjaunošanu un tiem paredzētās funkcijas nodrošināšanu. Noteikumu projekts paredz, ka ārpuskārtas remonts būs veicams arī gadījumā, ja tiks konstatēti inženierkomunikāciju ievadu hermetizācijas bojājumi.
Atsaucoties uz Centrālās statistikas pārvaldes datiem, Ekonomikas ministrija ziņo, ka Latvijā ir reģistrētas 51, 4 tūkstoši daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas. Noteikumu projektā paredzētais siltumenerģijas patēriņa ierobežojums (vairāk nekā 230 kWh/m2 gadā) ir attiecināms aptuveni uz 10% daudzdzīvokļu māju, kurām ir vislielākais energoefektivitātes paaugstināšanas potenciāls.
Izvirzītās prasības dzīvojamās mājas energoefektivitātes nodrošināšanai stāsies spēkā 2012. gada 1. janvārī.