Gadu gaitā attīstoties, zīmols DABA paplašinājies un ieguvis lielāku darbnīcu, kurā radīt dažādus produktus no koka.

Uzņēmums dibināts pirms četriem gadiem, kad Krišjānis Sondors kopā ar bērnības draugu Jāni Urbiņu vēlējās uzsākt kaut ko savu. Uzņēmumā investējis arī Jānis Sondors. Sākumā nodarbošanās bija vairāk hobija līmenī, jo uzņēmums tika pakārtots algotam darbam. Produktu ražošana notiek Bauskas novadā. Sākotnēji darbnīca atradās Bauskas pilsētā, taču nesen uzņēmums pārcēlies uz lielākām telpām blakus ciematā Rītausmās.

«Jau 2015. gada otrajā pusē sākām skicēt un domāt, kas tad galu galā būs mūsu pirmais produkts. Un tuvāk gada izskaņai nonācām līdz mūsu pirmajam produktam - ozolkoka sienas pulkstenim ar nosaukumu Kārlis. Palēnām pieslīpējām ideju un attīstījām arī divus citus pulksteņu modeļus un 2016. gada vasarā palaidām mūsu produkciju tirgošanai platformā Etsy. 2016. gadu noslēdzām ar tikai pārdesmit (35, ja precīzi) notirgotiem produktiem Etsy, taču paralēli bijām izpētījuši, kā labāk tos sākt reklamēt un parādīt plašākai publikai. 2017. gads jau bija krietni labāks ar 600 pārdotiem produktiem. Un no tā brīža arī viss aizgāja,» stāsta zīmola līdzdibinātājs K.Sondors.

Kopumā uzņēmējdarbības attīstībā ieguldīti aptuveni 20 tūkstoši eiro.

Uzņēmuma produktu klāstā ir piecas sienas pulksteņu sērijas, pieci sienas pakaramo veidi, viena svečturu līnija un dažāda veida durvju ikonas.

Paralēli Etsy, uzņēmums savu produkciju piedāvā arī privātiem klientiem Latvijā ar Facebook palīdzību, kā arī sadarbojas ar uzņēmumiem tepat Latvijā. Šobrīd savu produkciju uzņēmums tirgo Etsy, Amazon.com un Amazon.co.uk.

Vairums uzņēmuma klientu ir ārpus Latvijas, piemēram, ir ASV (40%), Apvienotā Karaliste (13%), Vācijā (9%), Austrālijā (6%), Kanāda (5%) un citas valstīs.