«Highku» vēlas uzsākt zeķu ražošanu ar sudraba diegiem; šobrīd notiek kampaņa pūļa finansējuma vietnē «Indiegogo» pirmā ražošanas pasūtījuma noformēšanai

«Highku» projekta vadītājs Mārtiņš Plēsums stāsta, ka projekta mērķis ir uzlabot cilvēku ikdienas un sporta dzīves apstākļus, kā arī pēdu veselību kopumā ar Latvijā ražotām sudraba diegu zeķēm. «Šie diegi zeķēs padara pēdas drošas no baktērijām un nepatīkamas smakas līdz pat septiņām dienām bez zeķu mazgāšanas! Arī man sākumā tas šķita nereāli gluži kā no kādas reklāmas, solot absolūtas pasakas. Patiesībā tur nav nekādu brīnumu – sudrabs ir antibakteriāls un pasīvi veic nelabvēlīgo baktēriju neitralizāciju,» viņš apgalvo.

Ideja radās pagājušā gada vasaras sākumā. «Lietoju klasiskas melnas kokvilnas zeķes un katru dienu, pārnākot mājās, man oda zeķes. Arī tad, kad pārnācu ap pusdienas laiku un biju bijis kurpēs vien četras piecas stundas. Skaidrs, ka pagājušā vasara bija ļoti karsta, bet birojs man bija cokolstāvā, kur vienmēr ir optimāla temperatūra,» stāsta M. Plēsums. Viņa gadījumā izrādījās, ka pie vainas bija jaunās kurpes, kas, lai arī bija no ādas, tika apstrādātas ar speciālu kopšanas līdzekli, lai varētu valkāt arī sliktos laika apstākļos. «Principā apavi bija padarīti par «plastmasas maisiņu». Jā, tie atgrūda ūdeni un netīrumus, bet apavu līdzeklis vairs neļāva kājām elpot,» teic M. Plēsums. Tomēr laika gaitā, kamēr meklēja problēmas iemeslu un iespējamo risinājumu, viņš uzzināja par zeķēm ar sudraba diegiem. Tās piedāvā vairāki ražotāji, bet pārsvarā šīs zeķes ir paredzētas aktīvam sportam. Tāpēc M. Plēsumam radās ideja par to, ka varētu ražot vienkāršas un klasiskas ikdienas zeķes ar sudraba diegiem.

«Atradām Latvijā sadarbības partneri zeķu ražošanā, kopīgiem spēkiem izstrādājām gala produktu, veicām neskaitāmus testus dažādos apstākļos un nonācām līdz gatavībai piedāvāt šīs «Highku» zeķes ar sudraba diegiem plašākai sabiedrībai,» saka M. Plēsums. Viņš teic, ka zeķes ir izgatavotas saskaņā ar jaunākajām tehnoloģijām un ražošanas principiem. Tās ir ražotas Latvijā no bambusa viskozes, sudraba, poliamīda un elastāna. «Tas ir 999 proves tīrs sudraba diegs. Katrā zeķu pārī ir vidēji pieci grami sudraba,» viņš uzsver.

Vīrieši un sievietes zeķes ir testējuši skarbos un palielinātas slodzes apstākļos dažādās situācijās – skrienot, strādājot ilgas stundas birojā, trenažieru zālē, pārgājienos, dejojot, dažāda veida apavos. «Rezultāti ir ļoti labi – zeķes patiesi spēj pasargāt pēdas no nelabvēlīgām baktērijām, smakas un palīdzēt saglabāt labu pēdu pašsajūtu! Tas ir svarīgi katram, bet īpaši  nozīmīgi tas ir cilvēkiem, kuriem ir kādas ar pēdām saistītas kaites un ir vajadzīga saudzīgāka aprūpe,» uzskata M. Plēsums.

Viena pāra faktiskā cena ir 14,4 eiro, bet šobrīd M. Plēsums ir uzsācis kampaņu pūļa finansējuma vietnē «Indiegogo» (links uz kampaņu https://www.indiegogo.com/projects/highku-silver-socks-your-ultimate-everyday-socks#/), kur viens pāris tiek pārdots par astoņiem eiro. «Šobrīd esam tajā stadijā, kad ir izstrādāts, notestēts un gatavs produkts, ko varam sākt ražot un piegādāt gala patērētājam. Ar komandu nolēmām  startēt «Indiegogo», lai piedāvātu šo produktu arī starptautiskā mērogā un vienlaikus savāktu līdzekļus minimālā ražošanas pasūtījuma noformēšanai,» saka M. Plēsums.