Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Radošo industriju inkubatorā noslēdzies astotais biznesa ideju atlases konkurss atbalsta piešķiršanai uzņēmumiem radošajās nozarēs. Šajā pavasara uzsaukumā uzņemti 5 uzņēmumi inkubācijas un 20 biznesa ideju autori pirmsinkubācijas atbalsta programmā.

"Izvērtējot inkubatora kapacitāti, jau gada sākumā noteicām, ka pavasarī uzņemsim 5 jaunus uzņēmumus, nevis kā ierasts 7. Šī pavasara uzņemšana noritēja citādi, jo praktiski viss uzņemšanas laiks jau kopš izsludināšanas noritēja valsts izsludinātā ārkārtas stāvokļa laikā. Taču ārkārtas stāvoklis nemazināja uzņēmēju interesi pieteikties, un spējām saglabāt konkurenci – konkursā uz 1 vietu inkubācijas programmā pretendēja vidēji 3 uzņēmumi. 

Šoreiz vērtēšanas procesā jo īpaši piedomājām par šī brīža situāciju, t.i., komersantu biznesa aktualitāti un inkubatora lomu – vai un kā inkubators varētu konkrētam uzņēmumam palīdzēt. Šoreiz vēlos atzīmēt faktu, ka 2 no 5 uzņemtajiem komersantiem stājās inkubatorā atkārtoti, un šoreiz tika uzņemti. Šī atziņa lai kalpo par iedrošinājumu arī citiem, kas šoreiz neizturēja konkursu," komentē LIAA Radošo industriju inkubatora vadītāja Karine Kalniņa.

Inkubācijas programmā piecu uzņemto dalībnieku vidū ir studija "Ierakstu Māja", kas piedāvā pilnu skaņu servisu – balss ierakstus, skaņu dizainu, skaņas pēcapstrādi, kā arī šobrīd izstrādā rīku, skaņu bibliotēku "Balssieraksti.lv". Paralēli šiem projektiem "Ierakstu Māja" strādā pie audio pasaku aplikācijas "Zelmas pasakas".

Inkubatora kopienai pievienojušies arī dronu šovu meistari "BaseMotion". Uzņēmums izstrādā radošos un tehniskos risinājumus dronu šoviem iekštelpās, pakalpojumā iekļaujot gan radošus risinājumus, gan šova horeogrāfijas izstrādi, kā arī nodrošina dronu floti un pasākuma tehnisko koordinēšanu.

Interjera dizaina nozari pārstāv zīmols "Detales". Zīmola piedāvājumu veidos interjera aksesuāru kolekcijas, kas ietvers plašu produktu spektru – sākot no traukiem, vāzēm un svečturiem līdz pat lielizmēra sienas dekoriem un mēbelēm. Kolekciju izstrādei tiks piesaistīti Latvijas dizaineri, zīmolam kļūstot par platformu, kurā dizaineru radošās idejas īstenojas komerciāli veiksmīgos interjera dizaina produktos. "Detales" komanda ir viena no tām, kas izgājusi pirmsinkubācijas programmu un turpinās attīstīt zīmolu inkubācijas programmā.

Inkubācijā uzņemta koklēšanas apmācības digitālā platforma "Kokļu Mežs", kas piedāvā kokles spēles e-skolu jeb individuālās pieejas neklātienes nodarbības mūzikas instrumenta apgūšanai. 

https://www.db.lv/zinas/piedava-apgut-kokles-speli-neizejot-no-majam-496124

Digitālo rīku piedāvājumu papildinās uzņēmums "RockTerms", kas izstrādā risinājumu juridisku tekstu vizualizēšanai, tos padarot viegli uztveramus un saprotamus. Uzņēmums piedāvā aizstāt līdzšinējo sarežģīto dokumentu sagatavošanas praksi, atrisinot arī likumā prasīto caurspīdīgumu un vienkāršību.

Nākamā uzņemšana LIAA biznesa inkubatoros plānota 2020. gada septembrī.