Ģimenes uzņēmums "BS bicycles" Dobelē rada personalizēta dizaina velosipēdus, kurus tuvākā gada laikā plānots arī eksportēt. 

Uzņēmuma īpašnieks Arvīds Borherts-Smiļģis velo nozarē sāka strādāt 2007.gadā pēc vidusskolas absolvēšanas - iesākumā kā pārdevējs velo veikalā, vēlāk tika apmācīts par velosipēdu mehāniķi. Paša uzņēmējdarbība aizsākās 2014.gadā, piedāvājot velosipēdu atjaunošanu un remontu, tomēr klientu pieprasījuma un uzkrāto zināšanu vadītam A.Borhertam-Smiļģim radās ideja par sava velosipēdu zīmola izveidi, jo tā ir niša, ko viņš vēlas attīstīt. 

Uzsākot sadarbību ar pasaulē vadošajiem un atpazīstamajiem velosipēdu daļu ražotājiem, 2018. gadā tika dibināta velosipēdu ražotne, firma "BS bicycles", kurā sākta velosipēdu izgatavošana un no 2019.gada uzņēmums strādā kā zīmols "Barons Velo", savukārt 2020.gada februārī saņemta arī preču zīme "Barons Velo®"

"BS bicycles" ir ģimenes uzņēmums. "2014.gadā bijām sakrājuši aptuveni 1000 eiro, ar ko sākām savu biznesu kā velosipēdu darbnīca, iekārtojot arī nelielu veikalu ar nepieciešamākajām velo rezerves daļām un aksesuāriem. Tomēr vēloties virzīties uz izaugsmi, 2018.gada pavasarī nodalījām remontdarbnīcu no velosipēdu ražošanas, izveidojot mūsu firmu "BS bicycles" un izmantojām iespēju pieteikties "Altum" atbalstam apgrozāmo līdzekļu iegādei. No 2018.gada esam LIAA Jelgavas biznesa inkubatora dalībnieki, inkubatora atbalsts ir ļoti liels atspaids un palīgs jaunajam uzņēmējam," stāsta A.Borherts-Smiļģis.

"BS bicycles" piedāvā personalizēta dizaina velosipēdu izgatavošanu. ""Barons Velo" velosipēdu unikalitāte ir to individualitāte. Mēs izstrādājam un veidojam kvalitatīvus, mūsdienīgus un individuāla dizaina velosipēdus, pielāgojot tos klienta vēlmēm, pārvietošanās vajadzībām un atvēlētajam budžetam. "Barons Velo" velosipēdi tiek izgatavoti rūpīgi izvēloties labāko ražošanas tehnoloģiju un pasaulē atzītas pazīstamu zīmolu velosipēdu komplektējošās daļas," komentē A.Borherts-Smiļģis.

Velosipēdu radīšana notiek Dobelē. Uzņēmuma rīcībā ir darbnīca, veikala telpas, biroja un noliktavas telpas, kā arī velo krāsotava. "Viss velosipēda radīšanas cikls ir mūsu pašu roku darbs - tā ir galvenā pievienotā vērtība mūsu velosipēdiem visu no sākuma līdz beigām darām paši - gan krāsošanas un aerogrāfijas darbi, kur velosipēds iegūst savu identitāti, gan ratu spieķošana, velosipēda komplektēšana, jo mums ir svarīga kvalitāte ko sniedzam saviem klientiem, lai tie būtu apmierināti ar gala rezultātu," pauž uzņēmuma īpašnieks.  

"BS bicycles" klienti ir ļoti dažādi - ģimenes, kas vēlas sev un/vai saviem bērniem iegādāties velosipēdus, jaunās māmiņas, kurām svarīgs ir komforts, zems velo rāmis, lai ērti var pārkāpt pāri velosipēdam un droši vest bērnu, sievietes jebkurā vecumā, kas izvēlas puķainus un košus ikdienas vai brīvdienu ceļabiedrus, vai vīrieši, kuri vēlas sportot un izvēlas kalnu MTB vai tūrisma tipa velosipēdus treniņiem vai gariem izbraucieniem. 

"BS bicycles" sadarbojas ne tikai ar individuālajiem klientiem, bet arī uzņēmumiem - izgatavo velosipēdus ar uzņēmuma logo gan velosipēdu nomas punktiem Latvijā, gan uzņēmumu mārketinga aktivitātēm kā loterijas, konkursi utml., kur balva ir personalizēts velosipēds vai velosipēds ar uzņēmuma logo. Piemēram, sadarbībā ar saldējuma ražotājiem "Druva" pagājušajā gadā izstrādāts arī personalizēta kokteiļvelosipēda prototips, kur ar kāju spēku minot pedāļus tiek griezts blendera asmenis tādā veidā ir iespēja sakult saldējuma kokteili, uzņēmumam savukārt tā ir iespēja šādu velosipēdu izmanot savās mārketinga aktivitātēs. 

Viena no uzņēmuma velo līnijām ir latviskā dizaina velosipēdi ar latvju zīmēm un velosipēdi Latvijas karoga krāsās. Šos velosipēdus bieži izvēlas ārzemēs dzīvojošie latvieši - Nīderlandē, Vācijā, Zviedrijā un citur. Šobrīd "BS bicycles" vēlas apgūt Latvijas tirgu, iepazīstināt ar sevi un saprast uzņēmuma mērķus un iespējas eksportam. "Ja plānosim eksportu, tad noteikti vērtēsim tās valstis un pilsētas, kur velosipēds ir galvenais pārvietošanās līdzeklis, jo tur noteikti mūsu produktam būs potenciāls," atklāj A.Borherts-Smiļģis.

Pieprasījums pēc velosipēdiem ar katru gadu aug, tāpēc uzņēmums pateicīgs katram klientam. "Cilvēki ar vien vairāk vēlas atšķirties izveidojot savam velosipēdam personalizētu dizainu, piemēram - sievietēm patīk ziedi uz velosipēda rāmja tādi kā magones, orhidejas, vīriešiem specifiski aerogrāfijas zīmējumi līdzīgi kā automašīnām vai pilnīgi pretēji - askētisks dizains. Mūsu princips ir tāds - izgatavojam klientam tieši viņam radītu velosipēdu vienā eksemplārā, precīzi otrs tāds pats pretī nekad nebrauks," stāsta uzņēmuma īpašnieks. 

Viņš norāda, ka "BS bicycles" atšķiras no citiem velosipēdu ražotājiem, jo ir pielāgojušies tirgum. "Mēs neražojam konkrēta modeļa velosipēdus (piemēram, tikai pludmales, pilsētas utml.) - mēs ražojam visa veida velosipēdus - bērniem, pusaudžiem, pludmales tipa, pilsētas tipa, kalnu jeb MTB velosipēdus, tūrisma tipa velosipēdus. Ar to arī atšķiramies - varam piedāvāt katra vēlmēm vislabāko risinājumu par pieņemamu cenu. Mēs atšķiramies arī ar to, ka ņemam vērā klienta atvēlēto budžetu velosipēda izgatavošanai. Viss ir atkarīgs no tā cik dārgas komplektējošās daļas izvēlas klients. Bieži klientiem liekas - ja velosipēds tiek izgatavots speciāli man - tātad būs ļoti dārgi vai nepieejami, bet tā nebūt nav, mēs vēlamies, lai mūsu produkts būtu pieejams katram Latvijas iedzīvotājam," skaidro A.Borherts-Smiļģis.

Tuvākais no uzņēmuma mērķiem ir izveidot standarta velosipēdu līniju, lai tos piedāvātu vairumtirdzniecībā velo veikaliem gan veikaliem Latvijā, gan Baltijā, kā arī vēlas tuvākā gada laikā raudzīties uz velosipēdu eksporta iespējam Eiropā.