Informācijas tehnoloģiju kompānijas Burti izstrādātā aplikācija Good Job Pal! ļauj pateikt kolēģiem «paldies» par labi izdarītu darbu.

«Mūsdienās dzīves ritms ir kļuvis ātrs un komunikācija komandu iekšienē saraustīta, un sāk pazust tādas vajadzīgas darbības kā «paldies» pateikšana, pasmaidīšana, paskatīšanās acīs. No tā izriet daudzas negatīvas lietas – zūd motivācija, sajūta, ka esi vajadzīgs, ka dari ko vērtīgu, saikne ar komandu. Tas viss saistīts ar to, ka ir pārāk maz pateicības, nav šādas kultūras. Tāpēc mēs ar šī rīka palīdzību cenšamies panākt, lai cilvēki biežāk saka «paldies». Ja ir viegli pateikties, vairs nav iemesla to nedarīt,» klāsta Elvis Kvalbergs, SIA Burti dibinātājs un Good Job Pal! idejas autors. Viņš ilustrē situāciju, kad, piemēram, strādājot no lauku mājām, nevar kolēģim birojā uzreiz pateikt paldies, bet nākamajā rītā tas būs aizmirsies. Good Job Pal! to palīdz izdarīt uzreiz.

Good Job Pal! ir integrēts Slack programmatūrā. «Mūsu stratēģija ir integrēt to arī citos rīkos, kur tiešā veidā notiek darbs, piemēram, Jira, kas ir populārs IT kompāniju vidū, un vēl citās programmatūrās, kur dabiski rodas situācija, kad darbinieki saskaras ar cita kolēģa darba rezultātu un grib pateikt – o, jā, forši!» saka Elvis.

Pēc Elvja domām, šī joma uzplaukst, jo uzņēmumi ir sapratuši, ka šajā ziņā ir problēmas. Ir visai daudz līdzīgu rīku, bet Good Job Pal! atšķiras ar to, ka piedāvā tikai pozitīvu novērtējumu. Citi rīki pozicionē sevi kā atgriezeniskās saites sistēmas. Viņš norāda, ka ir divi skatījumi, no kuriem viens ir par labu tam, ka nav jēgas teikt kaut ko sliktu, jo tas, visticamāk, netiks uztverts pilnvērtīgi – indivīds, pasakot otram, ka viņš kaut ko varēja izdarīt labāk, apmierina savu egoistisko vēlmi ko pateikt, bet no tā nav nekāda labuma. Tas saistīts ar to, ka, saņemot negatīvu atgriezenisko saiti, cilvēkā fizioloģiski rodas pretreakcija – viņš saspringst un neko vairs nedzird. Viens no uzskatiem paredz, ka negatīvo atgriezenisko saiti var atļauties dod tikai tad, ja ar darbinieku ir ļoti liela savstarpējā uzticība, kas panākta ar smagu darbu. Otrs viedoklis ir tāds, ka pozitīvai atgriezeniskai saitei ir daudz labumu. 

«Mēs esam tādi paši dzīvnieki kā pārējie, un, ja suņus var ietekmēt ar gardumiņu, cilvēkus var ietekmēt ar pozitīvu atgriezenisko saiti. Katrs «paldies» cilvēku padara apmierinātāku – gan to, kurš izsaka pateicību, gan to, kurš to saņem. Cilvēki kļūst laimīgāki, jo ir pateikuši kādam «paldies», tāpat pieaug viņu optimisms par tuvāko nākotni. Un to visu var panākt ar pateicības attieksmi. To var uztrenēt, regulāri to sakot un jūtoties pateicīgs,» norāda Elvis.

Visu rakstu lasiet 10. jūlija laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!