Poliete Kinga Pavlovska (Kinga Pawlowska) ir pārcēlusies uz dzīvi Latvijā, pasniedz jogu un ražo kosmētiku Be.Loved

Pirmie pāris gadi bijuši grūti, jo viņa nezināja latviešu valodu, taču tagad Kinga runā brīvi un jūtas labi. «Kad atbraucu, runāju tikai angliski, tomēr Latvijā visi runā angliski un bija saprotoši, ka es nerunāju latviski. Man šeit ļoti patīk, man Latvijā patīk viss! Es novērtēju to, ka šeit cilvēki ir individuālisti un cits citam dod daudz personiskās telpas. Polijā visi bieži vien ir kā viena liela, liela ģimene, līdzīgi kā itāļi. Te tā nav, un man tas patīk,» viņa saka. Cilvēki Latvijā par daudz ko mēdz sūdzēties, bet Kinga vēlētos, lai viņi saprot un notic, ka situācija ir pārsvarā labvēlīga. Kinga ir darbojusies uzņēmējdarbībā arī Polijā un uzskata, ka birokrātija Latvijā ir krietni mazāka. «Latvijā ir paradīze! Lai gan tagad man palīdz ar grāmatvedību, sākumā es pati varēju tikt ar to galā. Polijā tas nebūtu iespējams,» viņa apgalvo.

Lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

Kinga ir arī jogas pasniedzēja. Sākotnēji, pārceļoties uz Latviju, viņa ar to nodarbojās vairāk, bet tagad pasniedz tikai vienu reizi nedēļā.

Be.Loved produktus Kinga galvenokārt pārdod savā internetveikalā. Latvijā tie ir vien pāris vietās – veselības centrā ReCure un salonā Jaunais Kolekcionārs, savukārt Polijā viņas produkciju izplata draudzene, kurai pieder kosmētikas veikals. Produkti nopērkami arī kādā salonā Barselonā. Vislabāk viņai patīk tirgot kosmētiku bez starpniekiem, lai būtu tieša komunikācija ar pircējiem.

Lielākā daļa pircēju šobrīd ir no Polijas. «Es nezinu, kā tas ir sanācis, jo sākumā es vispār nerakstīju informāciju par sevi poļu valodā. Viss bija tikai angliski, bet pircējas no Polijas mani kaut kā atrada. Tad es sāku rakstīt arī poliski, lai gan sākotnēji tādas domas man nebija. Protams, tas man nāk par labu, jo Polija ir liels tirgus. Interesanti, ka pircēju vidū ir arī polietes, kuras dzīvo citās valstīs,» saka Kinga.

Viņa ir mēģinājusi piedalīties arī tirdziņos. Iepriekšējais Vegānfestivāls viņai ļoti patika, jo bija labi laikapstākļi un lieliska atmosfēra. Kinga ir bijusi arī Kalnciema ielas tirdziņā, bet tur cilvēki meklē cita veida produktus. «Manā gadījumā tas nestrādā,» viņa atzīst.

Be.Loved darbojas Jūrmalas biznesa inkubatorā. Kinga priecājas, ka šajā laikā projekts ieguvis biznesa aprises. «Inkubatora eksperti mani visu laiku mudina attīstīties, bet ņem vērā arī manas vajadzības. Arī procedūras, kā notiek grantu piešķiršana, ir vieglas, viss notiek ātri,» viņa teic. Uzņēmēja ir darbojusies arī biznesa inkubatorā Polijā un spriež, ka darbības principi ir līdzīgi, vienīgi šeit visi procesi ir veiklāki un vienkāršāki – uzņēmējam ērtāki.

Visu rakstu Latvijā ir paradīze lasiet 3. janvāra laikrakstā Dienas BiznessLasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.