Bērnu izglītība lielā mērā ir pašu vecāku atbildība, tāpēc domāšanas attīstības uzdevumu e-veikala dzene.com īpašniece Ilze Dzene piedāvā krājumus pirmsskolas vecuma bērnu prasmju apguvei.

«Pirms gada augustā Facebook publicēju pirmo domāšanas attīstīšanas uzdevumu krājumu bērniem no četriem līdz astoņiem gadiem, un trijās dienās man bija 5000 sekotāju,» stāsta Ilze. Šobrīd viņas Facebook lapai Domāšanas attīstīšanas uzdevumi ir 14 tūkstoši sekotāju. 30% ir no ārzemēm – Norvēģijas, Vācijas, Turcijas u.c. «Priecājos, ka varu palīdzēt arī mammām ārzemēs, piedāvājot materiālus latviešu valodā,» saka Ilze. Ja viņai izdosies atrast sadarbības partneri, ir domāts par iespēju attīstīt šo biznesu arī citās valstīs.

Ilze ir absolvējusi Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultāti, bet savu pirmo uzdevumu krājumu izveidoja 15 gadu vecumā. «Tolaik ar to ieguvu pirmo vietu Latvijā. Pagāja 20 gadi, atsāku gatavot šādus uzdevumus saviem bērniem un aizdomājos, ka tie varētu būt noderīgi arī citiem vecākiem,» viņa teic.

Lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

Uzdevumi sadalīti pa vecuma grupām – no diviem līdz trim, trim līdz četriem un tā līdz septiņiem gadiem. «Tur ir viss, kas jāapgūst bērnudārza laikā. Audzinātājas māca specifiskas lietas, un šie uzdevumi parasti nav atrodami citos veikalos nopērkamajās darbu lapās. Es centos, lai šajos krājumos ir vairāk izglītības un mazliet arī jautrības,» saka Ilze. Viņa iedvesmojas no ārzemju resursos pieejamiem materiāliem un saviem bērniem, bet visus uzdevumus veido pati. Šobrīd dzene.com ir vairāk nekā 40 dažādu domāšanas attīstīšanas uzdevumu krājumu.

Cilvēki lielā mērā ir pieraduši, ka internetā daudz pieejamās informācijas ir bez maksas. Ilzes veidotie uzdevumu krājumi maksā no viena līdz diviem eiro. «Manā pieredzē bizness izauga no tā, ka redzēju, – bērniem vajadzīgs kaut kas noderīgs, izglītojošs un arī izklaidējošs. Vecāki ir gatavi to pirkt, jo cena ir pieejama, – divi eiro par krājumu, kur ir 30 līdz 100 darba lapu,» saka Ilze. Viņa nav saskārusies ar situāciju, ka cilvēki apzināti meklētu veidus, kā tos iegūt bez maksas. Taču Ilze īpaši neskumst, ja kāds reizēm dalās ar viņas veidotajiem materiāliem un pārsūta tos draugiem. «Tas it kā nav normāli no autortiesību viedokļa, bet man pats galvenais ir, lai bērni uzzina ko jaunu. Arī no mazāk turīgām ģimenēm. Tāpēc katru nedēļu veidoju konkursus, kur var laimēt bezmaksas materiālus. Es gribu Latvijā redzēt gudrus un laimīgus bērnus, kurus vecāki ne tikai apģērbj un pabaro, bet arī velta viņiem savu laiku. Ir būtiski, lai kopā pavadītais laiks ir kvalitatīvs un jēgpilns. Protams, ir svarīgi arī dauzīties, spēlēties un ik pa laikam kopīgi neko nedarīt, bet vecāki ir atbildīgi par savu bērnu attīstību. Tāpēc es gribu palīdzēt to veicināt,» uzsver Ilze.

Visu rakstu Mana pieredze: Rosina kvalitatīvu kopā būšanu lasiet ceturtdienas, 13.decembra laikrakstā Dienas Bizness! Lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski! 

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.