"Luminor" banka uzsākusi jaunu atbalsta programmu, lai palīdzētu mazajiem un vidējiem uzņēmumiem attīstīt tirdzniecību internetā.

No šodienas, 20. aprīļa, uzņēmēji aicināti programmai pieteikties elektroniski, aizpildot anketu. No visiem pieteikumiem tiks izvēlēti trīs uzņēmumi, kuriem trīs nedēļu laikā "Luminor" kopā ar partneriem palīdzēs uzsākt veiksmīgu e-komercijas biznesu.

"Ārkārtas situācijas radītie pārvietošanās ierobežojumi ir mainījuši patērētāju paradumus, kā arī pārrakstījuši ierasto dienas kārtību uzņēmējiem, tāpēc šobrīd svarīgi ir atbalstīt vietējos, izvēloties to ražotās preces un pakalpojumus. Kopš marta vidus arī bankā uzņēmēju interese par e-komercijas iespējām strauji pieaug, taču redzam, ka ne visiem ir nepieciešamās prasmes vai finanšu līdzekļi, lai patstāvīgi uzsāktu savu preču, pakalpojumu pārdošanu interneta vidē," stāsta Kerli Gabrilovica, "Luminor" vadītāja Latvijā.

E-komercijas attīstības programmai pieteikties var elektroniski līdz šā gada 4. maijam, aizpildot anketu Luminor mājaslapā. No saņemtajiem pieteikumiem tiks izvēlēti trīs uzņēmēji, kuriem bez maksas tiks piedāvāta iespēja divu līdz trīs nedēļu laikā pārorientēt savu biznesu uz interneta vidi.

"Luminor" banka kopā ar citiem jomas ekspertiem palīdzēs uzņēmējiem ar mentoringu un citiem resursiem, piemēram, bezmaksas interneta veikala vai mājaslapas izstrādi, digitālā mārketinga, loģistikas vai citiem risinājumiem. 

No visiem saņemtajiem pieteikumiem tiks izvēlēti uzņēmumi, kas atbilst MVU definīcijai, kā arī varēs pamatot, kā e-komercijas uzsākšana vai uzlabošana sekmēs turpmāku uzņēmuma attīstību.

"Esam pārliecināti, ka, apvienojot spēkus, lai palīdzētu uzņēmējiem uzsākt tirdzniecību internetā, sildīsim ne tikai valsts ekonomisko izaugsmi, bet arī mūsu iedzīvotāju kopējo labklājību. Mūsu komandai ir viss nepieciešamas – pieredze un digitālie instrumenti, lai ātri palīdzētu pielāgot uzņēmuma darbību jaunajiem tirgus noteikumiem. Divu līdz trīs nedēļu laikā nodrošināsim klientam funkcionālu un pievilcīgu mājaslapu vai interneta veikalu," stāsta Ina Melbārde, "SMARTi" attīstības projektu vadītāja.

Efektīvu un ātru mājaslapas izstrādi ar e-komercijas iespējām palīdzēs nodrošināt pieredzējuši mājaslapu un citu digitālo risinājumu izstrādātāji "SMARTi", "Mozello" un "Born". Savukārt ar digitālā mārketinga konsultācijām palīdzēs digitālā mārketinga aģentūra "Infinitum Agency". Piemērotākos loģistikas risinājumus ieteiks sūtījumu pārvadātāji "DPD Latvija".