Pārdot emocijas

Mazais bizness
2019. gada 4. septembris 07:49

Dienās, kad Airkargo gaisa baloni lido pāri Grobiņai vai Durbei, sociālie tīkli teju uzsprāgst no pārsteiguma par pamanīto faktu.

Liepājas pusē tas joprojām nav ierasts skats un sarūpē patīkamu pārsteigumu. Saldus SIA Airkargo struktūrvienība, kas nodarbojas ar gaisa balonu lidojumiem, reģistrēta Pāvilostā. 

Iespēja reklamēt uzņēmumu

Induļa Blūma uzņēmums Airkargo jau kopš 1997. gada veic aviokravu sūtījumus uz visām pasaules valstīm, papildus piedāvājot muitas brokeru servisu un kravu apdrošināšanu. Kad uzņēmumam tuvojās desmit gadu jubileja, tika nolemts ieguldīt līdzekļus vides reklāmā, mārketingā un reprezentācijas pasākumos lojālajiem klientiem, kas tajā laikā bija aktuāla tendence. «Var, protams, izvēlēties sevi reklamēt uz vieglās automašīnas vilktas piekabes, palēninot satiksmi Rīgas centrā, bet likās, ka gaisa balons šim mērķim varētu būt sabiedrībai nekaitīgāks, videi draudzīgāks,» saka Indulis. «Baloni priecē skatītāju acis, lidojot tveram dzimtās zemes skaistumu, turklāt uzņēmuma zīmols ir labi pamanāms.» Divu gadu laikā viņš ieguva pilota tiesības, nepieciešamās zināšanas apgūstot tepat, Latvijā. Aizrāvies ar ūdenssporta veidiem, Indulis iepazina Pāvilostu un nolēma, ka uzņēmums pilsētas vecajā daļā varētu iegādāties vasarnīcas tipa ēku, kur varētu atvērt viesu namu. «Tā kā mums ļoti patīk lidot Kurzemē un pats arī esmu no šīs puses, no Saldus, tur arī reģistrējām uzņēmuma struktūrvienību, kas nodarbojas ar gaisa balonu lidojumiem,» stāsta Indulis. Ēku patlaban izmanto kā bāzes vietu, kur nakšņo komanda. Turpat klientiem iespējams pavadīt laiku pirms lidojumiem un arī pēc tam.

Vieno mīlestība pret laukiem

No idejas par pastāvīgo sadarbības partneru vizināšanu, jūtot pieprasījumu, gaisa balonu lidojumi izauga par piedāvājumu plašākai auditorijai. Šādu izklaidi izvēlas tie, kas vēlas sev vai citiem uzdāvināt emocijas. Prāva klientu daļa ir situēti ļaudis, kuri jau iepriekš izbaudījuši daudz citu piedzīvojumu. «Lielu daļu šo cilvēku vieno atvērtība laukiem, lauku tūrismam. Vienmēr ir jauki lidot ar tiem, kuri zina, ko vēlas redzēt. Te pirmkārt jānosauc zemnieki, kuri vēlas no putna lidojuma redzēt savus un kaimiņu īpašumus,» novērojis Indulis. Šie cilvēki saprot, ka lidojums ar gaisa balonu nav brauciens ar kartingu slēgtā hallē un nevar notikt jebkādos apstākļos. No idejas līdz realizācijai nākas sazvanīties vismaz piecas reizes, lai piemērotu laiku saskaņotu ar uzņēmuma un klientu iespējām.Laikā, kad notiek lidojumi ar gaisa balonu, vējam nevajadzētu pārsniegt trīs metrus sekundē. Šķiet pārsteidzoši, bet intensīvās sezonas laikā (no maija līdz oktobrim) Kurzemē šādi laikapstākļi nav retums. Sevišķi agrās rīta un vēlās vakara stundās, kad notiek lidojumi, – trīs stundu laikā pēc saules lēkta un trīs stundas pirms rieta. 

Visu rakstu lasiet 4. septembra laikraksta Dienas Bizness pielikumā Biznesa Plāns, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.