Sporta ekipējuma novietnes ražojošais skolēnu mācību uzņēmums Wheelift Latvia atzīts par šajā mācību gadā labāko skolēnu kompāniju Latvijā

Ideja par šādu novietni radās Alisei Šneibahai, kura dzīvoja nelielā dzīvoklītī un saskārās ar problēmu, ka velosipēds mājās vienmēr maisījās pa kājām – aizņēma vietu koridorā, apgāzās. Viņa to nevēlējās atstāt kāpņutelpā, jo itin bieži divriteņi tiek nozagti. Mēģinot saprast, kā atrast vietu dzīvoklī velosipēdam, viņa meklēja risinājumu. Nespējot tirgū atrast piemērotu variantu, kas nodrošinātu visas nepieciešamās funkcijas, skolasbiedrenes sanāca kopā un izdomāja izveidot novietni un skolēnu mācību uzņēmumu.

Kitija Koroševska teic, ka ceļš līdz pirmajam produktam bija ilgs. Izaicinājums bija atrast ražotāju, kas būtu gatavs sadarboties ar skolēnu mācību uzņēmumu. Pirmais prototips radās no aizkaru stangas, kas bija gana labs risinājums, lai to attīstītu tālāk un meklētu iespējas to uzlabot. Attīstot produktu, bijis daudz amizantu momentu, bet šobrīd viņām pašām šķiet, ka produkts ir tik labs, ka nav kauns to pārdot.

Sākumā novietne bija domāta tikai vienam velosipēdam, bet tirdziņos komanda saņēma ierosinājumu risinājumam diviem velosipēdiem un izstrādāja produktu, par ko sākumā nebija domājusi. Līdzīgi meitenes nesen saņēma individuālu pasūtījumu elektriskajam vienritenim un apsver domu piedāvāt tādu arī kā gatavo produktu.

«Novietne ir multifunkcionāla, uz tās var novietot ne tikai riteni, bet arī citu sporta ekipējumu – dažādus dēļus, slēpes. To var rotēt, kas nozīmē, ka to var pielikt ne tikai perpendikulāri sienai, bet arī paralēli un pievienot tai tuvāk. Uz tā var uzlikt arī divus velosipēdus, kas atbrīvo vietu mājoklī,» stāsta Linda Beka. Kitija piebilst, ka šī novietne ir pielāgojama jebkura veida velosipēdam, kas nozīmē, ka katru reizi nav jāurbj jauns caurums, lai to pielāgotu, piemēram, bērna velosipēdam vai profesionālam kalnu divritenim. «Statīvam, uz kā novietojas velosipēda ritenis, ir maināms augstums, kas nozīmē, ka tas ir piemērots gan bērnu, gan pieaugušo ritenim,» paskaidro Dārta Krāsone.

Viņas visas mācās Rīgas Franču liceja ekonomikas virziena klasē, jo lielākā vai mazākā mērā vēlas saistīt dzīvi ar uzņēmējdarbību. 


Visu rakstu lasiet 17. jūlija laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.