"Apsara" tējas namiņš kanālmalā ir pārvērties līdz nepazīšanai – aromātiskie tējas rituāli ir aizstāti ar picām un kokteiļiem, ko piedāvā Bar 6IX Pizza & Cocktails.

Ēdināšanas iestādes saimnieks Leonards Pudņiks viesmīlības biznesā ir jau vairāk nekā 5 gadus. Viņš ir strādājis gan par bārmeni, gan šefpavāru, jau trīs gadus viņš ir Ģertrūdes ielas Bar 6 līdzīpašnieks, kas ir veidots pēc speakeasy koncepta, kas pagājušā gadsimta sākumā "sausā" likuma laikā bija īpaši populārs ASV.

Tāpat L. Pudņiks pasniedz lekcijas Bārmeņu skolas Kokteiļu akadēmijā. Bar 6IX Pizza & Cocktails līdzīpašnieks stāsta, ka bijušo tējas namiņu nomā no SIA "Apsara" dibinātāja un vadītāja Ikara Keiša.

"Tā sanāca, ka šī vieta pati mūs izvēlējās. Tējas namiņš šeit ir bijis 16 gadus. Esam to pārveidojuši, izremontējuši, uzlikuši jaunas grīdas, pārkrāsojuši sienas, pārveidojuši bāra leti. Otrajā stāvā vairs nevar sēdēt uz spilveniem, ir iegādātas jaunas mēbeles. Investīcijas nebija pārāk lielas, jo daudz darbus darījām paši ar savām rokām," klāsta uzņēmējs.

Šīs picērijas "odziņa" ir melnā picas mīkla, kuras sastāvā ir ogles pulveris. L. Pudņiks zin stāstīt, ka pagaidām šādas "melnas" picas citas picērijas vēl nepiedāvā.

Tiesa gan, "melni" burgeri un saldējums, kura sastāvā ir ogles pulveris, nav nekāds retums. Pica no melnas mīklas īpaši piestāvot picērijas interjeram un atbilst šīs ēdināšanas iestādes stilam, teic uzņēmējs.

Arī otrs "Apsara" tējas namiņš, kas atrodas Vērmanes dārzā, ir ieguvis jaunus saimniekus. To no Rīgas domes nomā Miera ielas tējnīcas "Illuseum" īpašnieki, tādējādi palielinot savu tējnīcu skaitu.

I.Keišs stāsta, ka tējnīcu biznesā būtiskas korekcijas ir ieviesis vīruss "Covid-19". ""Apsara" šobrīd fokusējas galvenokārt uz tējas ražošanu un eksportu. Tējas namiņiem vajadzēja "jaunas" asinis. Uzskatu, ka esmu tos nodevis labas rokās. Kanālmala ir lieliska vieta bāram, jo tur var ilgāk trokšņot nekā citviet. Savukārt Vērmanes dārza tējnīcā joprojām būs iespējams iegādāties "Apsara" tēju, tāda bija mūsu vienošanās ar jaunajiem saimniekiem," informē I. Keišs.