Augot pieprasījumam pēc pārtikas piegādes uz mājām, virtuālā tirgus "Svaigi.lv" komanda izkāpa no komforta zonas un dažu dienu laikā dubultoja sava darba jaudu un piegādātās produkcijas apjomu.

Db.lv jau rakstīja, ka plašāku noliktavas telpu nepieciešamības dēļ uzņēmumus pārcēlās uz "Imantas tirgu", kur tagad tiek komplektēti sūtījumi, kā arī pēc saviem pirkumiem ierodas nu jau līdz 20% no visiem klientiem.

Tiešas saskarsmes klientiem ar uzņēmuma pārstāvjiem nav, sūtījumi lielākoties tiek nodoti attālināti. Pārējā daļa sūtījumu uz klientu mājām nonāk, pateicoties kurjeru darbam, no kuriem liela daļa kļuva par SIA "Svaigi" komandu reizē ar pārcelšanos uz "Imantas tirgu" pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas valstī.

Jaunus darbiniekus uzņēmumam izdevās atrast bez liekām problēmām, jo, samazinoties pieprasījumam citos uzņēmumos, piemēram, sabiedriskās ēdināšanas iestādēs, izdevies piesaistīt tos, kas citādāk paliktu bez darba. 

Piemērs tam ir uzņēmums "Big Bad Bagels", kurš šobrīd darbu vēl turpina, bet tā darba laiks ir saīsināts un apmeklētāju plūsma mazinājusies. Kafejnīcas īpašniece Zane Urtāne tagad pievienojusies "Svaigi.lv" komandai un palīdz it visos darbos, tai skaitā veicot piegādes.

Platformas "Svaigi.lv" līdzīpašniece un izveidotāja Elīna Novada atklāj, ka lielākais izaicinājums viņas uzņēmumam šobrīd esot iemācīties ne tikai izpildīt lielo pasūtījumu skaitu, bet arī izpildīt to kvalitatīvi.

Šajā pārmaiņu un straujās izaugsmes laikā liela loma ir bijusi arī klientu uzticībai un atsaucībai. "Tas, ko es šobrīd redzu un novēroju, ir lielas pārmaiņas uzvedībā. Visu, ne tikai klientu, bet arī mūsu pašu. Esam atvērtāki, saprotošāki, daudz vairāk vērsti uz sadarbību. Tā tas bija brīdī, kad mums bija nepieciešamas jaunas telpas, tā tas ir sadarbībā ar mūsu klientiem, kuri tiešām ir pacietīgi un arī gatavi pagaidīt. Viņi izprot to, ka nav viegli nedēļās laikā uzņēmumam pilnībā pārorganizēt savu darbību. Mūsu uzdevums ir attaisnot šīs cerības, ko viņi uz mums liek," teic uzņēmēja.

Novērojot, ka pieprasījums pēc Latvijas saimniecību produktu piegādes uz mājām varētu tikai turpināt augt, uzņēmēja cer turpmāko nedēļu laikā atrast veidus, kā paveikt vēl vairāk kā līdz šim. "Es un mani kolēģi esam apņēmušies, ka katru dienu darīsim labāko, ko spējam. Tas ir mūsu uzdevums, tas ir mūsu pienākums," tā E.Novada.