Aļona un Sergejs Stepanovi Rīgā radījuši vietu, uz kuru labprāt dotos paši - Dzirnavu ielā durvis vērusi viņu izveidotā bezglutēna maiznīca "Better Bread".

"Mēs daudz ceļojam un pirmā lieta, ko katrā vietā meklējam, ir bezglutēna kafejnīcas vai beķerejas. Ir ļoti labi piemēri Parīzē, Berlīnē. Bijām Beirutā, Libānā un tur bija ļoti stilīga bezglutēna kafejnīca. Tajā brīdī padomājām, ka pat Beirūtā ir bezglutēna maiznīca, bet Rīgā nav. Mēs ļoti vēlējāmies dalīties ar mūsu dzīvesstilu," stāsta A.Stepanova.


Viņa atklāj, ka arī globālais bezglutēna tirgus aug ļoti strauji. Šī niša Rīgā bija brīva un bonusā tas ir ļoti saistīts ar Aļonas un Sergeja dzīvesveidu. Piemēram, lai justos labāk, Sergejs jau aptuveni sešus gadus uzturā nelieto produktus, kuru sastāvā ir glutēns.

Par maiznīcas atvēršanu abi domājuši aptuveni gadu. Tam sekoja telpu meklēšana, kuru lokācija bija ļoti svarīga. Iepriekš maiznīcas telpās atradās augļu un dārzeņu veikals.

"Vēlējāmies izveidot tādu vietu, kas atnākot, patiktu arī mums pašiem. ''Šeit pavadām daudz laika, tāpēc bija svarīgi, lai pašiem būtu ērti," stāsta S.Stepanovs. Maiznīcas atvēršana bija plānota jau decembrī, taču tajā brīdī tas neizdevās, bet pēc tam sākās ārkārtas situācija.

"Better Bread" piedāvājumā ir maize ar dabīgo ieraugu, piemēram, kvinojas ierauga maize, ierauga tostermaize, rīsu miltu bagete, kā arī bezrauga sēklu maize. Papildus tiek piedāvātas 10 saldumu pozīcijas, piemēram, banānmaize, dažādi cepumi. A.Stepanova norāda, ka produkti cepti pēc iespējas veselīgāki un šī maiznīca nebūs alternatīva klasiskajai beķerejai.

"Mēs nevēlamies izlikt izkārtni, ka šī ir bezglutēna maiznīca. Rīgas, Latvijas iedzīvotājus, mūsuprāt, vajadzētu izglītot, jo, piemēram, daži mūsu paziņas saka - es neesmu slims, es neēdīšu bezglutēna maizi. Uzreiz ir asociācija ar to maizi, kuru pārdod aptiekās. Cilvēki baidās, bet mūsu maize nav tāda," stāsta A.Stepanova.

Sergejs maiznīcā būs atbildīgs par kafiju, bet Aļona par maizes cepšanu un konditoreju. Aļona ikdienā strādās maiznīcā, bet Sergejs jauno uzņēmumu centīsies apvienot ar esošo biznesu, kas saistīts ar kuģniecību. Maiznīcā būs pieejama zīmola "da Matteo" kafija no Zviedrijas. S.Stepanovs atzīst, ka svarīgi, ka abi maiznīcā strādās paši, lai varētu komunicēt ar klientiem. "Better Bread" izveidošanā Stepanovu ģimene investējuši savus privātos līdzekļus.

Maiznīcas īpašnieki norāda, ka "Better Bread" klienti ir cilvēki, kuriem ir glutēna nepanesamība, taču tā nav lielākā daļa. Visbiežāk tie ir veselīga dzīvesveida piekritēji.

"Pirms vēl maiznīca bija oficiāli atvērta, pirmajā dienā izpārdevām maizi 80 pozīcijās plkst.16, nākamajā dienā plkst.14 un dienu vēlāk jau plkst. 13. Tas bija liels pārsteigums. Veidojās pat rinda kā padomju laikos," pauž S.Stepanovs.

Abi uzņēmēji atklāj, ka nākotnes sapnis noteikti ir paplašināšanās, jo šobrīd maiznīca atrodas 17 kvadrātmetru lielās telpās.

Maiznīcas interjera dizainu veidojis arhitektūras un dizaina studija "STUDIO PILENS" (Santa un Mārtiņš Pīlēni), bet zīmola identitāti izstrādājusi "Overpriced" dizaina aģentūra sadarbībā ar burtu dizaineri Evu Abduļinu.