Argentīnas centriski labējais prezidents Maurisio Makri, kurš svētdien cieta sakāvi partiju priekšvēlēšanās pirms rudenī paredzētām prezidenta vēlēšanām, trešdien paziņoja par plāniem celt algas un samazināt nodokļus.

Makri, kurš kandidēs prezidenta vēlēšanās 27.oktobrī, sacīja, ka viņš samazinās ienākuma nodokļus strādniekiem, palielinās subsīdijas un noteiks degvielas cenu iesaldēšanu uz 90 dienām, lai palīdzētu mīkstināt ekonomikas šoku.

Viņš arī paziņoja par minimālās mēnešalgas palielināšanu, sakot, ka tā dos labumu diviem miljoniem strādnieku. Pašlaik minimālā mēnešalga ir 12 500 Argentīnas peso (186 eiro).

Prezidenta paziņojums tomēr maz ietekmēja tirgu bažas. Peso vērtība pret ASV dolāru kritās par vairāk nekā 6% līdz 62,18 peso par dolāru.

Argentīnas nacionālā valūta peso kopš piektdienas ir zaudējusi vairāk nekā ceturtdaļu vērtības.

Makri sacīja, ka plānotie pasākumi "dos labumu 17 miljoniem strādnieku un viņu ģimenēm, kā arī visiem mazajiem un vidējiem uzņēmumumiem – oficiāliem un neoficiāliem, valstij piederošajiem un privātajiem".

Prezidents teica, ka šo pasākumu pakete "atvieglos kabatas" argentīniešiem, kurus skārusi 55% inflācija.

Biznesa pasaulei labvēlīgais Makri priekšvēlēšanās cieta sakāvi, kad viņu par 15 procentpunktiem pārspēja centriski kreisais peronistu kandidāts Alberto Fernandess.

Fernandess paziņoja, ka prezidenta paziņotie pasākumi izskatās pēc izmisuma.

"Tas ir kā ateistam, kurš pirms nāves ķeras pie lūgšanām, tas nestrādā," Fernandess paziņoja radiostacijai "El Destape Radio".

"Mans uzdevums ir nodrošināt pārvaldību," Makri teica paziņojumā, kas nāca klajā pirms tirgu atvēršanas. "Dialogs ir vienīgais ceļš. Neskaidrība ir izraisījusi lielu postu un piespiež mūs būt atbildīgiem. Es gribu paust prāta mieru šajā vēlēšanu procesā, kas ir sācies."

Makri paziņotie pasākumi paredz, ka strādnieki septembrī un oktobrī saņems papildu algas maksājumus, kas ekvivalenti apmēram 30 eiro, bezdarbnieki saņems papildu pabalstus bērniem, bet civildienesta ierēdņi un drošības spēki saņems vienreizēju prēmiju, kas ekvivalenta 74,5 eiro.

Mazajiem un vidējiem uzņēmumiem tiks atļauts nomaksāt nodokļus valsts kasei 10 gadu plāna gaitā.