Kavējot likumā noteikto termiņu, Rēzeknes dome ceturtdien beidzot pieņēmusi pilsētas budžetu.

Normatīvie akti nosaka, ka pašvaldībām budžeti ir jāpieņem divu mēnešu laikā pēc valsts budžeta apstiprināšanas, sekojoši 2024.gada budžeti pašvaldībām bija jāpieņem līdz 21.februārim. Rēzeknes pilsēta bija vienīgā pašvaldība Latvijā, kas to nebija izdarījusi, jo tajā valdošā partija "Kopā Latvijai" ilgu laiku nevarēja izšķirties nobalsot par taupības pasākumu veikšanu pilsētā.

Rēzeknē pieņemts budžets bez deficīta 52 miljonu eiro apjomā. Saistību apjoms budžetā ir 21,9%. Pamatsummu atmaksai ieplānoti 2,4 miljoni eiro, aizdevuma procentu atmaksai - 3,4 miljoni eiro.

Kā informēja finanšu pārvaldes vadītāja Velta Vekšina, saistību lielais īpatsvars izskaidrojams ar to, ka iepriekšējos gados budžeta ieņēmumos bija iekļauti būtiski Eiropas struktūrfondu līdzekļi.

No mēra amata atstādinātais Aleksandrs Bartaševičs ("Kopā Latvijai") ierosināja budžetā neparedzēt četru dienu darba nedēļu pašvaldības administrācijai, jo līdz 1.martam pašvaldības plānotie ieņēmumi pārsniedz plānotos par 0,5 miljoniem eiro. Šī summa pilnībā nosedzot plānoto ietaupījumu no četru dienu darba nedēļas.

Vekšina informēja, ka arī pērn bijusi plānoto ieņēmumu pārpilde kopsummā par gandrīz miljonu eiro.

Par budžetu balsoja astoņi no 12 klātesošajiem domes deputātiem.

Pēc budžeta pieņemšanas deputāti vienbalsīgi atbalstīja arī lēmumu lūgt aizņēmumu no Valsts kases nedaudz vairāk nekā 4 miljonu eiro apmērā.

Kā ziņots, Finanšu ministrija vērtēs Rēzeknes iespējas saņemt aizdevumu finanšu stabilizācijai, ja Rēzeknes dome pieņems sabalansētu budžetu.