Krievija Baltkrievijas atomelektrostacijas (AES) celtniecības vajadzībām piešķirs sešus miljardus dolāru, paziņojis Krievijas premjerministrs Vladimirs Putins, vēsta aģentūra RIA Novosti.

Putins otrdien pavēlēja steidzami pārskatīt Krievijas atomenerģijas sektoru. Tomēr, apmeklējot Baltkrieviju, viņš atklāja, ka netiek spriests par tādu projektu kā, piemēram, Baltkrievijas stacija, pārtraukšanu.

Krievijas premjers, parakstot vienošanos par atbalstu Baltkrievijas AES, stāstīja - viņš paredz, ka tā uzsāks savu darbību jau 2018. gadā.

AES tiks celta netālu no Latvijas robežas. «Aizsardzības līmeņi Baltkrievijas stacijā būs ievērojami augstāki nekā Japānā, lai gan Baltkrievija neatrodas šāda veida seismiskajā zonā,» viņš apgalvojis.

Sekojot notikumiem Japānā, kur spēcīgās zemestrīces dēļ radušās nopietnas problēmas atomelektrostacijā, Zviedrijas premjerministrs Fredriks Reinfelds, viesojoties Lietuvā, kuras mērķis ir atvērt atomelektrostaciju līdz 2020.gadam, sacījis: kodolkrīzei Japānā nevajadzētu izraisīt pārsteidzīgu atgriešanos pie fosilajiem resursiem, vēsta AFP.

Saskaņā ar Reinfelda sacīto Japānas pieredzei tā vietā vajadzētu palīdzēt paaugstināt kodoldrošību pasaulē, ieskaitot Zviedriju, kurai ir 10 reaktori.

«Bet ir arī ļoti būtiski pateikt, ka visiem enerģijas ražošanas veidiem ir ietekme uz vidi,» viņš sacījis reportieriem.

Reinfelds uzsvēris, ka fosilie resursi ir klimata pārmaiņu galvenais dzinējspēks, un mudinājis domāt par alternatīvajiem enerģijas veidiem.

Savukārt viņa Lietuvas kolēģis Andrus Kubiļus teicis, ka Japānas krīze norāda uz nepilnībām gan Krievijas un Baltkrievijas projektā Baltkrievijā, gan Krievijas Kaļiņingradas teritorijā.

«Atomelektrostacijas celtniecību, īpaši pēc Japānas notikumiem, var veikt tikai tad, ja visas starptautiskās vides prasības tiek īstenotas pilnīgi un precīzi. Mēs joprojām to neredzam ne Baltkrievijā, ne Kaļiņingradā,» norādījis Kubiļus.

Lietuva slēdza savu vienīgo atomelektrostaciju 2009.gadā.