Ja runā par dārza un meža darbiem, nav labāka palīga par motorzāģi – it kā vienkāršs, tomēr tik daudzpusīgs instruments, kas bez piepūles dažu minūšu laikā ļauj paveikt to, ko mūsu senči slapjām mugurām darīja stundām. Nozāģēt, nogāzt, sagarināt, atzarot, pielīdzināt, piezāģēt, aizzāģēt... Tāpat malkas sagatavošanā un dārza sakopšanā motorzāģis būs labākais palīgs. Šoreiz – astoņas lietas, kas Husqvarna motorzāģus īpaši izceļ uz konkurentu fona!

1. Pieredze kopš 1959. gada

Nav daudz ražotāju, kas varētu lepoties ar līdzīgu vēsturi. Vairāk nekā pusgadsimts veltīts motorzāģu ražošanai un uzlabošanai. Nebūs pārspīlēti teikt, ka Husqvarna par šo instrumentu zina pilnīgi visu un patiesībā – ir izgudrojusi mūsdienu motorzāģus.

2. Detalizētas lietošanas instrukcijas

Husqvarna saviem klientiem visās valstīs piedāvā ļoti izsmeļošas un detalizētas lietošanas pamācības vietējā valodā, kā arī – brīdinājumus par drošību un padomus ērtam un kvalitatīvam darbam. Lai pārliecinoši darbotos ar motorzāģi, ir nepieciešama pieredze un zināšanas par to, kā ierīce un zāģējamais materiāls uzvedīsies konkrētajā situācijā. Un pieredzes veidošana sākas ar rūpīgu lietošanas pamācību izskatīšanu. Gadu gaitā uzkrātās zināšanas ļauj motorzāģa lietotājiem sagatavot tik tiešām praktiski noderīgas un dzīvē pārbaudītas instrukcijas.

3. Plašs drošības funkciju klāsts

Lai darbu padarītu maksimāli drošu no savas puses, ražotājs ir izstrādājis virkni funkciju, kas jau paša zāģa uzbūvē palīdz novērst dažādas bīstamas situācijas. Husqvarna motorzāģiem ir piecas galvenās drošības funkcijas:

- ķēdes bremze un atsitiena aizsargs;

- droseles bloķētājs, kas novērš nejaušu droseļvārsta kustību;

- ķēdes ķērājs, kas uztvers ķēdi, ja gadījumā tā pārtrūks vai nomuks no sliedes;

- labās rokas aizsargs – aizsargā labo roku, ja pārtrūkst vai nomūk ķēde;

- ērti sasniedzams apturēšanas slēdzis – kritiskā situācijā zāģi var nekavējoties izslēgt.                

4. TrioBrake sistēma darba tehnikas uzlabošanai

TrioBrake ir tieši Husqvarna ķēdes zāģiem pieejams drošības risinājums, kas sniedz papildu aizsardzību darbā. Piemēram, ja zāģis tiks turēts pārāk augstu vai aiz jums, TrioBrake sistēma apturēs ķēdi. Tāpat TrioBrake ļauj iedarbināt ķēdes bremzi arī ar labo roku, piedāvā papildu aizsardzību atsitiena gadījumā vai paklūpot, nodrošina aizsardzību, ja gāžat kokus, turot zāģi horizontāli, kā arī – palīdz iemācīties strādāt daudz ergonomiskāk un pamanīt nepareizas pozas. Pareizi ir ieliekties ceļgalos, nevis saliekt muguru, kā arī zāģi nedrīkst turēt virs plecu augstuma. 

5. Pārdomāti vides aizsardzības risinājumi

Husqvarna domā arī par vides saudzēšanu, jo – skaisti meži un tīra daba ir mūsu viss. Husqvarna jaunā tehnoloģija divtaktu dzinējiem X-Torq spēj samazināt izplūdes gāzu emisiju par iespaidīgiem 75%, savukārt degvielas patēriņu – par 20%, ja salīdzina mūsdienu zāģu rādītājus ar dzinējiem no iepriekšējām paaudzēm. Tāpat Husqvarna piedāvā alkilāta degvielu Husqvarna XP Power 2, kas vēl vairāk samazina motorzāģa radīto izmešu apjomu. Vēl papildu vides aizsardzībai ieteicams izmantot bioloģiski noārdāmas ķēžu eļļas uz augu eļļas bāzes, kā arī degvielas un eļļas kombinēto kannu ar pārpildīšanas aizsardzību, lai novērstu iespēju, ka vidē nonāk pārplūdusī eļļa vai degviela.

6. Plašs piemērotu individuālās aizsardzības līdzekļu klāsts

Husqvarna kā ražotājs piedāvā ne tikai pasaules līmeņa ķēdes zāģus, bet arī piemērotus individuālās aizsardzības līdzekļus darbam ar tiem. Klāstā ir pieejama ķivere ar dzirdes aizsargiem, vizieri un aizsargbrillēm. Ķiverēm ir kalendārs, kurā var sekot līdzi tās darbmūžam. Ķivere, plastmasas nolietošanās dēļ, ir derīga 5 gadus kopš ražošanas vai 3 gadus kopš izņemšanas no oriģinālā iepakojuma. Tāpat piedāvājumā ir mežstrādnieka jaka/krekls spilgtā signālkrāsā ar labu ķermeņa nosegšanu un piemērotu ventilāciju, aizsargbikses/virsbikses, kas nodrošina arī aizsardzību pret iezāģēšanu, aizsargzābaki ar pastiprinātiem metāla purngaliem un pretslīdes zoli, darba cimdi, pirmās palīdzības komplekts un visbeidzot arī sakaru aprīkojums nelaimes gadījumam.

7. Pārdomāts papildpiederumu klāsts

Husqvarna ērtākam darbam piedāvā arī pārdomātus un ergonomiskus papildpiederumus. To vidū ir mežstrādnieka josta, gāšanas instrumenti, pacelšanas āķis un šķēres, cirvis, papildu gāšanas aprīkojums, dastmērs, kombinētā degvielas un ķēžu eļļas kanna. Tas viss – īpaši izstrādāts un radīts produktīvam darbam mežā.

8. Motorzāģu spektrs dažādām vajadzībām

Husqvarna piedāvā plašu modeļu spektru. Katram modelim ir nianses, kas to atšķir no citiem un padara piemērotāku tam vai citam darbam, tāpēc nevar viennozīmīgi pateikt, kurš tieši modelis būtu universāli labāks. Kopumā Husqvarna motorzāģi iedalās četrās grupās – profesionālie ķēdes zāģi, universālie ķēdes zāģi, brīvā laika jeb amatieru zāģi, arboristu zāģi.

20201023-1600-2-motorzagi.jpg

Kā izvēlēties savu motorzāģi Husqvarna?

Izsveriet savas vajadzības un atbildiet sev uz vairākiem jautājumiem, piemēram, kāda ir jūsu pieredze, vai zināsiet, kā noregulēt motorzāģi, zāģis nepieciešams profesionālam darbam vai piemājas darbiem, cik resni koki tiks zāģēti, vai tie būs skuju koki vai lapu koki, cik bieži ķēdes zāģis tiks lietots, kāda nozīme ir ergonomiskumam un drošībai, cik laika varēsiet veltīt apkopēm (piemēram, akumulatora ķēdes zāģu apkope ir pavisam vienkārša), kurā gadalaikā plānojat strādāt (ķēdes zāģiem, kas pielāgoti darbam ziemā, ir apsildāmie rokturi). Izveriet savas vēlmes un vajadzības un izvēlieties no plašā spektra vai jautājiet konsultantam, kurš motorzāģis labāks. Visus Husqvarna motorzāģus varat skatīt vietnē husqvarna.lv. Ieskaties jau tūlīt!

Foto: Husqvarna.com