Izvēloties ārējo cieto disku, jūs esat svarīga lēmuma priekšā, kas ietekmēs jūsu datu drošību un pieejamību. Laikmetā, kad digitālie dati kļūst par ļoti svarīgu un neatņemamu ikdienas sastāvdaļu, pareizas to uzglabāšanas izvēle ir sevišķi būtiska. Ārējie cietie diski piedāvā elastīgu risinājumu datu pārnēsāšanai, dublēšanai un arhivēšanai. Tomēr tirgus ir piesātināts ar dažādiem modeļiem un specifikācijām, padarot izvēles procesu samērā izaicinošu.

Iekšējie pret ārējiem diskiem

Iekšējie cietie diski parasti ir datora galvenās atmiņas nesēji. Tie ir fiziski pievienoti datora sistēmai. Ārējie cietie diski savukārt piedāvā portatīvu datu glabāšanu, kas ļauj lietotājam viegli pārvietot datus no vienas sistēmas uz otru.

Ārējie diski ir ideāli datu kopiju veidošanai vai lielu datu apjomu, piemēram, filmu un fotoattēlu, glabāšanai. Tie nodrošina elastību un papildus atmiņas iespējas.

Fiziskās īpašības

Fiziskais izmērs un svars ir būtiski faktori, izvēloties ārējo cieto disku. Mazāki un vieglāki modeļi ir ērti ceļošanai, kamēr lielāki iespējams var piedāvāt vairāk glabāšanas vietas.

Lielums ietekmē ne tikai mobilitāti, bet arī glabāšanas jaudu. Piemēram, kompakts SSD (Solid-State Drive) var būt mazs un viegls, bet tajā pašā laikā piedāvā ātru datu pārsūtīšanas ātrumu.

https://220.lv/lv/datortehnika/datu-neseji/arejie-cietie-diski/f/all/ssd 

Zīmolu specifika

Daži zīmoli piedāvā īpašas funkcijas ārējiem cietiem diskiem. Piemēram, Western Digital (WD) bieži uzsver drošības aspektus, piedāvājot iebūvētu šifrējumu. Seagate, savukārt, lepojas ar savu “Backup Plus” sēriju, kas ir speciāli izstrādāta datu kopēšanai.

“Toshiba Canvio” sērija ir pazīstama ar savu izturību un uzticamību. Šis zīmols var būt ideāla izvēle tiem, kuri meklē ilgtspējīgu risinājumu datu glabāšanai. Samsung un SanDisk koncentrējas uz augstas veiktspējas SSD disku ražošanu.

Katrs zīmols cenšas piedāvāt kaut ko unikālu; tāpēc rūpīga vajadzību analīze palīdzēs izdarīt pareizo izvēli.

Ātruma atšķirības

SSD diski izmanto flash atmiņu, kas ļauj datiem tikt nolasītiem un ierakstītiem salīdzinoši ātrāk. Tie var sasniegt lasīšanas un rakstīšanas ātrumus līdz 550 MB/s, dažreiz pat vairāk. Šis faktors ir būtisks, veicot lielu datu apjomu pārsūtīšanu.

HDD diski darbojas ar mehāniskiem komponentiem, kas ierobežo to darbības ātrumu. Tipiski HDD lasīšanas un rakstīšanas ātrumi nepārsniedz 160 MB/s. Tas nozīmē, ka pie datu pārsūtīšanas SSD būs ievērojami ātrāks.

Izturības atšķirības

SSD nav kustīgu daļu, kas tos padara izturīgākus pret triecieniem un kritieniem. Šis aspekts ir svarīgs, ja plānojat bieži pārvietot savu ārējo cieto disku.

HDD izmanto rotējošus diskus datus glabāšanai, kas var ciest bojājumus fiziskas ietekmes gadījumos. Tādēļ tie ir jutīgāki pret mehāniskiem bojājumiem.

Enerģijas patēriņa atšķirības

SSD patērē mazāk enerģijas, jo tiem nav mehānisku kustību. Tas nozimē, ka portatīvie datori ar SSD ilgstoši strādās bez pieslēguma pie elektrotīkla.

Cenu atšķirības

Pirms dažiem gadiem SSD bija ievērojami dārgāki nekā HDD. Tagad cenas ir krietni tuvākas viena otrai, bet vidēji SSD joprojām maksā vairāk par līdzīgas ietilpības HDD disku.

1TB SSD diska cena var svārstîties no 100 līdz 150 EUR. 1TB HDD var nopirkt aptuveni par 50 līdz 70 EUR.

Tas liecina par skaidru tendenci – lai gan SSD ir dārgāki, to augstā veiktspēja un izturība var attaisnot augstāku cenu daudziem lietotājiem.

Savienojumi un ātrums

Ne tikai diska tehnoloģija, bet arī savienojuma veids spēlē lielu lomu datu pārejas ātrumos. USB 3.0 savienojums nodrošina ievērojami augstākus datu pārejas ātrumus, salīdzinot ar vecākiem USB 2.0 standartiem – līdz pat 5 Gbps pret 480 Mbps.

Vēl viena tehnoloģija ir Thunderbolt, kas pašlaik sasniedz vairāk nekā 40 Gbps Thunderbolt 3 versijā. Tas ir ideāli piemērots tiem, kam nepieciešams maksimāls datu pārejas ātrums darbam ar augstas izšķirtspējas video materiāliem vai lielapjoma datubazēm.

220.lv interneta veikalā Jūs gaida plaša izvēle un pievilcīgas cenas. Mūsu katalogā ir ārējie cietie diski ar atmiņu līdz pat 36 TB no populārākajiem zīmoliem - Toshiba, WD, Samsung, Seagate, ADATA u.c. SSD ārējais cietais disks vai HDD? 220.lv e-veikalā pieejami gan SSD, gann HDD modeļi, Jums tikai jāizvēlas piemērotākais.