Taivānas ražotājs ASUS izveidojis biznesa klēpjdatoru sēriju ExpertBook, kas īsā laikā guvusi popularitāti koorporatīvo klientu vidū.

Biznesa klientiem ražotājs piedāvā gan plašu produktu klāstu jebkura uzņēmuma vajadzībām un iespējas veikt speciālas konfigurācijas pasūtījumus, gan premium garantijas programmas un augstas kvalitātes servisu. Artūrs Kadincovs, SIA Numbero APP vadītājs norāda, ka premium garantijas serviss un pieejamā cena bijuši vieni no galvenajiem iemesliem, kāpēc uzņēmums izvēlējies iegādāties tieši ExpertBook sērijas klēpjdatorus.

Trīs gadu garantija


20230329-1112-img-9756.JPG

Dators mūsu biznesā ir ļoti nozīmīgs instruments, tāpēc mēs ar kolēģiem rūpīgi izvērtējām un ilgi analizējām tirgu, līdz nonācām pie lēmuma par konkrētā modeļa iegādi, atzīmē A.Kadincovs. “Šobrīd esam nopirkuši trīs ASUS ExpertBook B7 Flip klēpjdatorus, kas kopumā mums izmaksāja 3600 eiro. Jāsaka, ka līdzīgas konfigurācijas datori pie citiem ražotājiem maksāja krietni dārgāk, tāpēc, ņemot vērā šo faktu un manu iepriekšējo veiksmīgo pieredzi ar citiem ASUS modeļiem, izvēle bija diezgan pašsaprotama. Svarīgs aspekts bija arī premium garantija - ASUS bija vienīgais ražotājs, kas arī juridiskajām personām piedāvāja trīs gadu garantiju jau pamata cenā.. Citi ražotāji fiziskām personām, atbilstoši Patērētāju tiesību aizsardzības likumam, parasti paredz divu gadu garantiju, bet juridiskajām personām - vien gada garantiju. Tas ir ļoti īss periods, jo iepriekš vairākkārt bijām saskārušies ar situācijām, kad, pāris mēnešus pēc garantijas beigām, dators salūzt un mums tas ir jāremontē par saviem līdzekļiem. Šajā gadījumā mēs varam būt pārliecināti, ka trīs gadus varam dzīvot bez liekām galvassāpēm, jo ražotājs ir par mums parūpējies - ja pat datoram kaut kas notiks, tas tiks saremontēts,” atzīmē A.Kadincovs.

Kaspars Kalniņš, ASUS pārstāvis Baltijā atzīmē, ka trīs gadu garantiju ražotājs piedāvā visiem ASUS Expertbook sērijas datoriem. “Šo pakalpojumu vajadzības gadījumā nodrošina Latvijas servisa centrs, bet par papildus samaksu biznesa klienti var saņemt arī tā saucamo on site servisu. Praktiski tas nozīmē to, ka iekārtas labošanai netiek sūtītas prom, bet gan tiek remontēts pie klienta uz vietas. Papildus tam biznesa sērijas klientiem pieejama MyASUS mobilizētā lietotne ar personalizētu kontu, kur vienuviet pieejama visa nepieciešamā informācija, kā arī iespējams pagarināt garantijas laiku,” stāsta K.Kalniņš.

Iebūvēts internets


20230329-1038-img-9761.JPG

Kā vēl vienu būtisku ASUS ExpertBook B7 Flip priekšrocību A.Kadincovs min arī iespēju datorā ievietot SIM karti. “Šī opcija atrisina daudzas problēmas, jo ļauj ar datoru pilnvērtīgi strādāt jebkurā vietā un laikā, neatkarīgi no atrašanās vietas un interneta pieejamības. Mums vairs nav nepieciešams mocīties ar modemiem, wi-fi pieslēgumiem vai hotspotiem no telefona, jo dators spēj nodrošināt internetu patstāvīgi. Tā kā mēs darbojamies informācijas tehnoloģiju (IT) jomā un viens no mūsu produktiem ir arī elektronisko rēķinu izrakstīšanas platforma, augstu novērtējam arī to, ka ExpertBook sērijas klēpjdatoros ir iebūvēts ID kartes lasītājs. Tas noteikti atvieglo mūsu ikdienu, jo ļauj diezgan vienkārši verificēties, kā arī elektroniski parakstīt dažādus dokumentus un rēķinus. Iepriekš, lai to izdarītu, mums bija nepieciešams datoram pieslēgt atsevišķu ID kartes lasītāju, kas, protams, ne vienmēr bija iespējams,” atminas A.Kadincovs.

K.Kalniņš atzīme, ka datori ar iebūvētu 5G modemu nodrošina piekļuvi internetam jebkurā vietā, kur vien pieejams mobilo sakaru tīkls, savukārt ID karšu lasītājs ievērojami atvieglo drošu lietotāja identifikāciju. “Šobrīd datori ar ID karšu lasītāju ir ļoti pieprasīti Igaunijas tirgū, taču, līdz ar attālinātā darba popularitātes pieaugumu, interese par tiem palielinās arī Latvijā. Bez tam svarīgi atzīmēt, ka ExpertBook B7 Flip ir aprīkots arī ar vairāku pakāpju drošību, kas aizsargā datorā esošo informāciju un ļauj tajā droši uzglabāt arī sensitīvus datus,” norāda K.Kalniņš.

Pielāgojas vajadzībām

Kopumā jāsaka, ka radot jauno biznesa klēpjdatoru sēriju, ASUS noteikti ir padomājis par to, lai maksimāli nosegtu visas biznesa klientu vajadzības, norāda A.Kadincovs. “Redzam, ka ASUS ir spējis lieliski pielāgoties šī segmenta pieprasījumam un radījis cenas ziņā ļoti pieejamu, bet tajā pašā laikā jaudīgu risinājumu un veiksmīgi startējis biznesa klientu tirgū,” secina SIA Numbero APP vadītājs, piebilstot, ka papildus jau minētajām ASUS ExpertBook B7 Flip priekšrocībām, šis modelis tā lietotājiem sniedz arī vairākus citus patīkamus bonusus. “Klēpjdatoru var viegli transformēt un izmantot arī kā planšeti, kas lieti noder, piemēram, prezentējot kādu piedāvājumu izbraukumos. Tāpat liels pluss ir arī datora korpuss, kas ir ne tikai viegls, bet arī mitrumizturīgs,” atzīmē A.Kadincovs.

K.Kalniņš savukārt piebilst, ka jebkura Expertbook sērijas ierīce ir nodrošināta ar militārās izturības standartu MIL-STD-810H, kas apliecina tās izturību arī pret triecieniem, karstumu, aukstumu un putekļiem. “Tas ir viens no galvenajiem aspektiem, kas atšķir šīs sērijas datorus no mājas lietošanai paredzētajiem. Tāpat arī ar papildu aizsardzību ir aprīkotas visas ieejas, izejas un eņģes, lai tās varētu izturēt biznesa darba vides slodzi ar lietošanas laiku 8-10 stundas dienā," skaidro K.Kalniņš, uzsverot, ka, radot šo klēpjdatoru sēriju, ASUS ir domājis ne tikai par klientu vajadzībām, bet arī ilgtspēju.

Jāražo zaļi


20230329-1113-img-9861.JPG

Ilgtspēja mūsdienu pasaulē ir ļoti svarīgs aspekts, tāpēc mūsu ierīces ir saņēmušas arī vairākus kvalitāti apliecinošus starptautiskus sertifikātus, stāsta K.Kalniņš. “CE sertifikāts nodrošina produkta atbilstību drošības, veselības un vides prasībām, savukārt Energy Star un EPEAT sertifikāti apliecina enerģijas patēriņa efektivitāti. Tāpat esam saņēmuši arī vairākus sertifikātus, kas liecina par to, ka ražošanas procesā izmantojam ilgtspējīgus materiālus, kā arī otrreizēji pārstrādātus iepakojumus, kas ilgtermiņā samazina mūsu uzņēmuma CO2 pēdu,” norāda K.Kalniņš, uzsverot, ka ASUS ir arī viens no RE100 atjaunojamās enerģijas iniciatīvas dalībniekiem, kas tuvāko gadu laikā ražošanā nolēmuši būtiski palielināt atjaunojamās enerģijas izmantošanu.

“Taivānā esam iecerējuši ražošanā izmantot tikai enerģiju, kas saražota, izmantojot atjaunojamos energoresursus, jau 2030. gadā, savukārt pasaules līmenī šādu mērķi sasniegt plānojam līdz 2035. gadam. Tāpat līdz 2030. gadam vēlamies par 50% samazināt savu CO2 pēdu globālo operāciju centros un sasniegt vēl vairākus citus mērķus, kas ļautu mums kļūt vēl ilgtspējīgākiem un zaļākiem,” spriež ASUS pārstāvis Baltijā.