Automašīnas akumulatora maiņa

Reklāmraksti
2023. gada 3. decembris 00:21

Auto īpašnieka dzīvē var būt dažādi izaicinājumi – daudzi ir saskārušies arī ar jautājumiem vai problēmām, kas saistīti ar transportlīdzekļa akumulatoru.

Ja kādreiz esi pagriezis aizdedzes atslēgu vai piespiedis “Start” pogu, lai iedarbinātu spēkratu un nedzirdi neko vairāk kā tikai centienus iedarbināt auto, tad tas varētu liecināt, ka ir problēma un bieži vien tā ir saistīta ar akumulatoru. Visbiežāk tas notiek nolietota auto akumulatora dēļ. Un te tad jāmeklē iespēja - vai nu uzlādēt akumulatoru vai nomainīt uz jaunu.

Kas ir automašīnas akumulators?

Automašīnas akumulators ir atkārtoti uzlādējama enerģijas uzkrāšanas ierīce, kas nodrošina elektroenerģijas padevi dažādām transportlīdzekļa sastāvdaļām un sistēmām.

Tas parasti atrodas motora nodalījumā un kalpo kā primārais elektroenerģijas avots motora iedarbināšanai un transportlīdzekļa elektrisko sistēmu darbināšanai, kad motors nedarbojas – vai kad elektriskā slodze pārsniedz maiņstrāvas ģeneratora jaudu.

Automobiļu akumulatori ir paredzēti, lai īslaicīgi, jo īpaši dzinēja iedarbināšanas laikā, nodrošinātu lielu elektriskās strāvas daudzumu.

Tie nodrošina arī vienmērīgu jaudas plūsmu uz transportlīdzekļa elektrisko sistēmu, kad dzinējs darbojas, un palīdz stabilizēt spriegumu, lai nodrošinātu transportlīdzekļa dažādo sastāvdaļu pareizu darbību. Tas palīdz arī jaudas izklaides sistēmām, kas atrodas daudzos mūsdienu automobiļos.

Lielākā daļa auto akumulatoru ir svina-skābes baterijas, kas sastāv no plastmasas korpusa, kas piepildīts ar sērskābes elektrolīta šķīdumu un svina plāksnēm. Ķīmiskā reakcija starp svina plāksnēm un elektrolītu rada elektroenerģiju.

Automobiļu akumulatori parasti ir 12 voltu akumulatori, tomēr lielākiem transportlīdzekļiem vai tiem, kam ir papildu elektriskās prasības, var būt akumulatori ar augstāku spriegumu.

Visām baterijām nepieciešama atkārtota uzlāde, jo ķīmiskā reakcija, kas ražo elektrību, ilgstoši noārda enerģijas daudzumu.

Braucot transportlīdzekļa maiņstrāvas ģenerators uzlādē akumulatoru dzinēja darbības laikā, pārveidojot mehānisko enerģiju no dzinēja elektroenerģijā.

Automašīnas akumulatora ilgmūžībai un veiktspējai svarīga ir regulāra automašīnas apkope, piemēram, akumulatora spaiļu korozijas pārbaude un kvalitatīvu elektrisko savienojumu nodrošināšana.

Laika gaitā auto akumulatori var nolietoties un zaudēt spēju noturēt lādiņu, attiecīgi tad pienācis laiks to nomaiņai.

Cik ilgi automašīnas akumulators kalpo?

Automašīnas akumulatora kalpošanas ilgums var atšķirties atkarībā no dažādiem faktoriem, piemēram, akumulatora kvalitātes, braukšanas apstākļiem, klimata un tehniskās apkopes. Tomēr vidēji automašīnas akumulators var kalpot no trim līdz pieciem gadiem.

Svarīgi atzīmēt, ka tā ir tikai vispārīga aplēse, un faktiskais kalpošanas laiks var būt īsāks vai garāks par šo, un lai iegūtu plašāku informāciju, ir jāpārbauda akumulators iegādes brīdī.

Pazīmes, ka ir problēmas ar automašīnas akumulatoru

Ir noteiktas pazīmes, kas norāda, ka, iespējams, ir pienācis laiks nomainīt automašīnas akumulatoru:

Vecums: vēlams apsvērt iespēju to aizstāt, pat ja šķiet, ka tas darbojas labi. Akumulatoriem novecojot, samazinās to veiktspēja un spēja noturēt lādiņu. Lai labāk izprastu savu pašreizējo stāvokli, sazinieties ar savu servisu.

Lēna dzinēja iedarbināšana: ja pamanāt, ka dzinējs darbojas lēni vai ir nepieciešami vairāki mēģinājumi iedarbināt transportlīdzekli, tā var būt zīme, ka akumulators kļūst vājāks un tas ir jānomaina.

Priekšējo lukturu spilgtums un elektriska rakstura problēmas: ja akumulators ir vājš, var rasties problēmas ar priekšējo lukturu spilgtumu, tāpat ar iekšējiem lukturiem vai citām elektriskām detaļām, kas nedarbojas pareizi.

Uzpūties akumulatora korpuss: ja pamanāt, ka akumulatora korpuss šķiet uzpūties, tas norāda uz akumulatora problēmu un tas nekavējoties jānomaina.

Korozija: tas var ietekmēt akumulatora veiktspēju. Regulāri pārbaudiet spailes, un, ja pamanāt būtisku koroziju, kuru nav iespējams notīrīt, iespējams, ir pienācis laiks jaunam akumulatoram.

Svarīgi pieminēt, ka ekstrēmi laika apstākļi, piemēram, pārmērīgs karstums vai aukstums, var ietekmēt arī automašīnas akumulatora kalpošanas laiku. Skarbos apstākļos baterijas var ātrāk nolietoties.

Tāpēc ieteicams regulāri uzraudzīt akumulatora veiktspēju un apsvērt tā nomaiņu, ja pamanāt kādas pasliktināšanās pazīmes.

Interneta veikalā 220.lv - tādu atpazīstamu zīmolu kā Exide, Varta, Bosch auto akumulatori  cenu amplitūdā no pāris desmitiem līdz pat pāris simtiem eiro, tāpat pieejami arī dažādi akumulatoru lādētāji un citi aksesuāri.