Ja nu pazīstama telpa spētu sniegt vairāk – palīdzētu justies labāk, uzlabotu sadarbošanās iespējas un pielāgotos Tavām vajadzībām? Tieši ar šādu ieceri tika pārveidota biroja telpa Agroresursu un ekonomikas institūtā. Ar ekspertu palīdzību un svaigu skatījumu esošais telpas plānojums tika pārvērsts par elastīgu un funkcionālu darba vietu, kuru var izmantot pētnieki no visas Latvijas. Projekta eksperti dalās pieredzē par to, kā tas viss tika realizēts un kā pārdomāts telpu interjers spēj uzlabot darba plūsmu ikdienā.
Lai ikdienas darbā atbalstītu savus darbiniekus, jo īpaši tos, kuri darba vajadzībām brauc no citām Latvijas pilsētām vai strādā daļēji attālināti, institūtam radās nepieciešamība Rīgā izveidot tam īpašu telpu – daudzfunkcionālu biroju, kurā darbinieki spētu ērti strādāt.
“Šīs telpas galvenais mērķis bija parādīt, ka birojs var būt citāds – funkcionāls, taču patīkams un mājīgs. Neraugoties uz lielajiem izmēriem, augstajiem griestiem un ne visai ideālajiem renovācijas apstākļiem, interjera dizaineres uzdevums bija atrast līdzsvaru starp profesionālu atmosfēru un mājīgu vidi, kas vienlaikus veicina iztēli,” stāsta Agroresursu un ekonomikas institūta pārstāvis Renārs Zīle.
Logi kā darba vietas centrālais punkts
Kad IKEA Biznesa klientu apkalpošanas nodaļas interjera dizaineru komanda pirmo reizi iegāja telpā, tā bija pilnīgi tukša – tajā bija tikai skapis un darba virsma, kur pēc renovācijas darbu pabeigšanas tika izvietota zona kafijas pauzēm.
“Mērķis bija gandrīz tukšā telpā izveidot telpu, kas varētu kalpot gan kā atpūtas zona, gan kā sanāksmju telpa, tāpēc bija nepieciešams radīt atvērtu, taču pārdomāti sadalītu plānojumu, lai vajadzības gadījumā nodrošinātu privātumu. Tādējādi zonējums kļuva par svarīgāko aspektu: šī projekta vīzijā tika paredzēta atsevišķa atpūtas zona, kafijas stūrītis un skaidri noteiktas darba vietas. Galīgajā izkārtojumā tika radītas sešas darba vietas, bet atpūtas zona tika veidota tā, lai pārtraukumos un neformālās tikšanās tajā varētu atrasties vairāk cilvēku,” stāsta IKEA uzņēmumu interjera dizainere Inga Puķīte un piebilst, ka, strādājot ar IKEA biznesa klientiem, vairumā gadījumu iesākumā tiek noteiktas un sadalītas nepieciešamās zonas.
Identitātes atspoguļošana ar dabiskiem dizaina elementiem
Interjera dizainere iedvesmojās no institūta spēcīgajām saitēm ar dabu un centās atspoguļot šo būtību visā telpas dizainā. Tika izvēlēti dabā sastopami toņi un materiāli, radot atmosfēru, kas ir kā svaiga gaisa vēsma – maiga un atsvaidzinoša. Šī pieeja veiksmīgi atspoguļo institūta misiju un dabas nomierinošās īpašības, radot harmonisku un pievilcīgu telpu.
Telpas dizaina papildināšanai interjera dizainere izvēlējās grāmatplauktu tumši zilā krāsā ar stikla durvīm, ko akcentē augšpusē iestrādāts apgaismojums. “Šis elements saskanēja ar mierīgo, zemes krāsu paleti, kuras centrā bija mierīgi zilie toņi. Augstie griesti radīja izaicinājumu, jo mērķis bija telpā izvietot minimālu mēbeļu daudzumu, lai tajā neradītu pārblīvētības sajūtu. Interjerā tika iekļauti gaiši koka akcenti, kas papildināja esošo grīdas segumu un skapja durvis, radot vienotu estētiku,” skaidro Puķīte. Viņasprāt, biroja un darba telpu interjeram ir jāatspoguļo un jāstiprina organizācijas zīmols un kultūra.
Mājīguma radīšana ar papildu gaismas avotiem
Apgaismojumam jebkurā interjerā ir būtiska loma, lai padarītu telpu mājīgu un pievilcīgu. Tas ir arī viens no elementiem, par kuru visbiežāk aizmirstam. Interjera dizainere, kas strādā ar IKEA biznesa klientu projektiem, birojā apzināti iekļāva vairākus gaismas avotus – lampas uz darba galdiem, apgaismojumu atpūtas zonā un akcentējošu apgaismojumu uz uzglabāšanas mēbelēm, lai samazinātu nepieciešamību pēc masīvām griestu lampām.
“Šāda pieeja ne tikai pieklusina kopējo gaisotni, bet arī rada intīmāku un patīkamāku vidi. Zonai kafijas pauzēm tika izvēlēta plauktu sistēma ar apgaismojumu, ņemot vērā tās daudzpusīgumu un eleganto dizainu. Šīs plauktu sistēmas modularitāte ļāva efektīvi izmantot telpu, tai lieliski saplūstot ar slīpo sienu un uzlabojot telpas funkcionalitāti. Tā arī lieliski saskanēja ar dažādo apgaismojumu stratēģiju, iekļaujoties kopējā dizainā, lai uzlabotu gan noskaņu, gan lietojamību,” saka interjera dizainere I. Puķīte.
Pārvērtības ekspertu vadībā, neradot traucējumus darba ritmam
Agroresursu un ekonomikas institūta redzējumu palīdzēja īstenot IKEA Biznesa klientu apkalpošanas nodaļas komanda ar projekta vadītāju un uzņēmumu interjera dizaineri, kas nodrošināja bezrūpīgu visa procesa realizāciju. Tādējādi komanda varēja koncentrēties uz saviem pienākumiem, kamēr interjera dizaina eksperti veica pārvērtības. “Šāds pakalpojums jebkuram uzņēmumam sniedz ievērojamas ērtības. Profesionāļi parūpēsies par ikvienu detaļu, ļaujot klientam pilnībā koncentrēties uz saviem ikdienas pienākumiem un uzņēmējdarbību,” uzsver Zīle.
Viņš piebilst, ka tagad darbinieki vairāk laika pavada pārveidotajā telpā, izmantojot to ne tikai darbam, bet arī sarunām, kafijas pauzēm virtuves zonā un atpūtai mājīgajā stūrītī.
Bezmaksas interjera dizainera pakalpojums uzņēmumiem
IKEA Biznesa klientu apkalpošanas nodaļa piedāvā pilna apjoma interjera dizaina pakalpojumu – no plānošanas līdz uzstādīšanai. Interjera dizaineri sagatavo interjera dizaina projektu un palīdz izvēlēties tavam uzņēmumam piemērotākos, estētiskākos un funkcionālākos interjera risinājumus. IKEA komanda parūpēsies, lai ideja tiktu īstenota tava uzņēmuma telpās: birojā, veikalā, kafejnīcā, viesnīcā, īres dzīvoklī vai citur. No plānošanas līdz mēbeļu piegādei un montāžai – par projektu tiek gādāts no sākuma līdz beigām.
Interjera dizainera pakalpojums uzņēmumiem ir bez maksas, ja jūs sadarbojaties ar IKEA interjera dizaineriem un iegādājaties vismaz 70% projektā iekļauto mēbeļu un interjera priekšmetu. Lai iegūtu plašāku informāciju par IKEA uzņēmumiem, noklikšķiniet šeit.