Attīstoties finanšu tehnoloģijām, pasaulē aizvien nozīmīgāku lomu investīciju tirgū ieņem savstarpējo aizdevumu platformas, kas spēj elastīgi reaģēt uz investoru pieprasījumu, nodrošinot  vienkāršu un skaidru pakalpojumu, bet tajā pašā laikā piedāvājot pievilcīgu ienesīgumu.

Mūsdienās finanšu tirgos valstu robežas vairs nepastāv, un investori var izvēlēties labākās ieguldījumu iespējas, izvērtējot piedāvājumus jebkurā pasaules kontinentā. Tieši savstarpējo aizdevumu nozare visā pasaulē šobrīd uzņem straujus apgriezienus, un tiek prognozēts, ka nākotnē tā būs nozīmīgs finansējuma avots un radīs aizvien plašākas ieguldījumu iespējas. Kā liecina starptautiskās kompānijas Transparency Market Research prognozes, laika periodā no 2016. gada līdz 2024. gadam, tirgus saliktais gada vidējais pieauguma rādītājs CAGR (Compound Annual Growth Rate) pieaugs par gandrīz 50%, savukārt līdz 2025.gadam kopējie aizdevumu apjomi tuvosies jau triljonam dolāru. 

Gan lieli starptautiskie investori, gan privātpersonas, kas meklē iespēju palielināt savu brīvo līdzekļu vērtību, ir novērtējuši šī ieguldījuma veida priekšrocību, ņemot vērā, ka ar tā palīdzību iespējams nopelnīt daudz vairāk, nekā uzkrājot naudu bankas depozītā, bet tajā pašā laikā neuzņemoties tik lielu risku, kā, piemēram, investējot akciju tirgos. Aizdevumu platformas ir arī nozīmīgs ekonomikas izaugsmes veicinātājs, ņemot vērā, ka tās saved kopā privātpersonas un uzņēmumus, kuriem nepieciešams papildu finansējums ar investoriem, kuri meklē peļņas iespējas. Tāpat pakalpojumu pievilcīgu padara tas, ka ieguldījumi savstarpējo aizdevumu platformās ir salīdzinoši vienkārši - jāizvēlas tikai uzticama kompānija, jāizveido konts un jāsāk investēt, turklāt sākotnēji nav nepieciešamas lielas naudas summas un ieguldījumu iespējams papildināt jebkurā brīdī. 

Baltijas valstīs šī investīciju veida izaugsmes tempi pēdējos gados ir mērāmi pat ar trīsciparu skaitli, un investori meklē jaunas iespējas. Viņi vēlas produktu, kas ir vienkāršs, taču tajā piedāvā pievilcīgu atdevi un ir uzticams. Tādēļ Igaunijā vadošā savstarpējo aizdevumu platforma Bondora, kas tirgū strādā jau desmit gadus un var lepoties ar profesionāliem ekspertiem, izveidojusi piedāvājumu, pielāgojot to dažāda tipa ieguldītāju prasībām. Ņemot vērā, ka platformā iegulda personas no dažādām pasaules valstīm, un investoriem var krasi atšķirties riska apetīte, vēlmes, finansējuma apjoms, ko ieguldīt, gaidas par potenciālo peļņu un citi aspekti, izveidots investīciju pakalpojums Go&Grow, kas atbilst ikviena investora vēlmēm un piedāvā ienesīgumu līdz pat 6,75% gadā*. Pakalpojums ir ar zemāku risku, ņemot vērā, ka ieguldījumu portfelis ir diversificēts, un tam netiek piemērotas nekādas ikgadējās pārvaldīšanas maksas, turklāt sākt investēt iespējams jau no 1 eiro!

Go&Grow ir domāts sapņotājiem – izveidojot ieguldījumu kontu, investoram ir jānosaka savs vēlamais mērķis, kam uzkrāt, piemēram, automašīnas iegādei, ceļojumam apkārt pasaulei vai citu sapņu īstenošanai, kā arī, cik daudz naudas tā sasniegšanai būs nepieciešams.  Kompānija palīdzēs sekot līdzi, cik vēl atlicis līdz mērķa sasniegšanai, turklāt iespējams izveidot vairākus kontus vairāku mērķu īstenošanai.   

Bondora kopumā līdz šim piesaistījusi investīcijas vairāk nekā 170 miljonu eiro apmērā. Platformai savus līdzekļus uzticējuši vairāk nekā 46 tūkstoši ieguldītāju no 85 pasaules valstīm, kuri ienesīgumā nopelnījuši vairāk nekā 21 miljonu eiro. 

Lai nodrošinātu vēl ērtākus ieguldījumus, Bondora mājaslapa investoriem turpmāk būs pieejama 24 Eiropas valstu valodās, tajā skaitā, latviešu valodā, kas ļaus vēl labāk izprast šo ieguldījumu veidu un investēt naudu perspektīvos aizdevumos. 

Vairāk informācijas: www.bondora.com

*Kā jebkura ieguldījuma gadījumā, jūsu kapitāls tiek pakļauts riskam, un ieguldījumi nav nodrošināti. Peļņa ir līdz 6.75%. Pirms pieņemat lēmumu ieguldīt, lūdzu, apskatiet kompānijas riska paziņojumu vai, ja nepieciešams, konsultējieties ar finanšu speciālistu.