Mīksto mēbeļu izvēle ir tieši saistīta ar savu un mājas ciemiņu komforta līmeni. Vai pēc garas darba dienas nav patīkami ieslīgt mīkstā, ērtā dīvānā vai saņemt viesu komplimentus par stilīgajiem atpūtas krēsliem? Šajā rakstā piedāvājam smelties iedvesmu mīksto mēbeļu izvēlei, kas ļaus atsvaidzināt dzīvojamo telpu un priecēt visus, kas tajā ienāks!

Izvēlies vienotu tematiku

Pirms sākt šķirstīt katalogus vai apmeklēt veikalus meklējot konkrētu mēbeli, būtu jāsāk ar mājokļa kopējās tematikas un stila izvēli. Tā vietā, lai katru istabu skatītu iekārtotu atsevišķā stilā, prātīgs lēmums būs izvēlēties vienotu tematiku un pie tās pieturēties visā mājoklī, radot vienotu dizainu. Šādā veidā būs daudz vieglāk atrast mēbeles, kuras stilistiski papildinās viena otru un centrālās tematikas izvēle ir vieglākais veids kā to panākt. Piemēram, mūsdienīga stila mēbelēm ir raksturīgi metāliski elementi, ikdienišķam – ērtums un praktiskums, eklektiskam – amatnieciski vai etniski elementi, tradicionālam – antīkas formas, sarkankoks utt. Lai arī kāda estētika tiks izvēlēta, vienota vadlīnija atvieglos piemērotu mēbeļu meklēšanas procesu.

Pievērs uzmanību materiāliem

Kad vienota stilistika ir atrasta un ir pienācis laiks iegādāties mēbeles, nākamais aspekts, kurš būtu jāņem vērā ir materiāli no kā tās izgatavotas. Dīvānu, krēslu un gultas komplektu materiāli un audumi ir svarīgi aspekti, kuri jāapsver katram, kas plāno iegādāties mīkstās mēbeles. Tas ir tāpēc, ka daži materiāli ir izturīgāki pret nolietošanos. Piemēram, sintētiskie materiāli, tādi kā neilons, olefīns un poliesteris būs izturīgāki par kokvilnu, linu vai vilnu. Ņemot vērā, ka atsevišķu modeļu cenas var būt visai augstas, potenciālajam mēbeļu lietošanas mūžam vajadzētu būt pircēja prioritāšu augšgalā. Tas gan nenozīmē, ka dabīgie materiāli būtu jāaizmirst – ir interjeri, kuri bez tiem nav iedomājami un būs jāatrod kompromiss starp stilu un izturību.

Ņem vērā telpu izmērus un izvietojumu


20230211-1238-idmebeles-mm-2.jpg

Vēl kāds vienlīdz svarīgs aspekts izvēloties mēbeles ir katras istabas izmēri un izvietojums mājoklī. Būtu neprātīgi iegādāties pārlieku lielu gultu mazā guļamistabā, tieši tāpat, kā mazu dīvānu lielā viesistabā. Plāno mēbeļu izmērus tā, lai tās optimāli piepildītu konkrēto istabu, saderētu kopā un neierobežotu pārvietošanos dzīvojamā telpā.

Dīvāni – kā lai izvēlas pareizo?

Dīvanu piedāvājums mūsdienās ir ļoti plašs, tāpēc izvēļu daudzveidībā nereti var itin viegli apjukt. Lai šo uzdevumu atvieglotu ir jāsaprot, kādu funkciju tas pildīs. Tālāk uzskaitīsim dažus aspektus, kas atvieglos piemērota dīvāna izvēli:

    1. Dīvāna izmērs – izvēlies dīvānu, kas ir piemērots konkrētās istabas izmēriem! Ja istaba ir maza, varbūt labāk atteikties no kārdinājuma tajā “iemānīt” lielu trīsdaļīgu dīvānu, bet izvēlēties seklāku stūra vai parasto dīvānu. Tas ne tikai atvieglos pārvietošanos, bet arī padarīs telpu vizuāli plašāku.
    2. Novietojums – jāņem vērā, kur istabā dīvāns atradīsies. Ja tas būs telpas, centrā, izvēlies dīvānu, kuram ir arī mugurpuses apšuvums, kas izskatīsies daudz pieklājīgāk. Ja dīvāns ir izvelkams, tas jānovieto tur, kur to var izvilkt un tas netraucē citām mēbelēm.
    3. Audums – tas ir vienlīdz praktisks un estētisks apsvērums. Lins lieliski iederas daudzos interjera stilos, taču, ja mājās ir dzīvnieki, tā kopšana var sagādāt galvassāpes. Šādos gadījumos labāk izvēlēties mīkstās mēbeles, kuras izgatavotas no vieglāk kopjama auduma, piemēram, mākslīgās ādas.
    4. Konstrukcija – no tās būs atkarīgas vairākas lietas, tādas kā cena un svars, kuru veido dažādi papildu mehānismi. Ja telpas platība to atļauj, tad izvelkamie stūra dīvāni ir lielisks risinājums viesiem, jo nebūs tālu no pilnvērtīgas gultas sniegtā plašuma un komforta. Ja telpas savukārt ir maz, šaurāks un lētāks, neizvelkams dīvāns un saliekami matrači viesiem var būt prātīgāki pirkumi.

Mēbeles kā akcents viesistabā


20230211-1238-idmebeles-mm-3.jpg

Pat, ja interjera centrālās mēbeles, piemēram, liels U veida dīvāns vai žurnālgalds ir savā vietā, vienmēr ir iespējams uzlabot telpas funkcionalitāti un stilu. Pāris oriģināla dizaina pufi vai interesantas formas un krāsas atpūtas krēsli un vēlamais rezultāts ir sasniegts! Šie elementi neaizņem daudz vietas, taču piemeklējot pareizo modeli, tie atdzīvinās telpas kopējo interjeru.

Guļamistaba

Lai arī centrālais objekts guļamistabā ir gulta, nevajag aizmirst par iespējām šo telpu par gaumīgu un stilīgu mājokļa sastāvdaļu. Šajā gadījumā gudri ir izvēlēties nevis atsevišķus elementus, bet iegādāties guļamistabas mēbeļu komplektu. Tas nodrošinās, ka mēbeles būs vienotas gan krāsu toņos, gan interjera stilā un veidos vienota interjera sajūtu Jūsu guļamistabas telpā.

Mīkstās mēbeles pie ID mēbeles!

Lai arī kāda stila un tematikas piekritējs esi, noteikti atradīsi sev piemērotu mēbeļu piedāvājumu katrai mājas istabai internetveikalā www.idmebeles.lv. Ienāc, novērtē plašo piedāvājumu un izveido savu sapņu interjeru!