Viesnīcu Westin un Sheraton dizaina viceprezidente Erina Hūvera apgalvo: "Pilnīgi baltā krāsa liecina par greznību un labu miegu." Westin viesnīcas pirmās sāka popularizēt balto gultas veļu un dvieļus. Pēc Hūveras teiktā, viesnīcās baltā gultas veļa un baltie dvieļi rada "oreola efektu" un, pateicoties tam, numuri izskatās kā nesen atjaunoti. 

Ko nozīmē un ar ko asociējas baltā krāsa? 

Aptaujas dati liecina, ka Eiropā un Amerikas Savienotajās Valstīs baltā krāsa visbiežāk tiek saistīta ar izcilību, laipnību, godīgumu, tīrību, sākumu, neitralitāti un precizitāti.

Rietumu kultūrā baltā krāsa visbiežāk ir saistīta ar nevainību vai tīrību, taču budismam šis tonis nozīmē svētumu, pašapziņu, tīrību un integritāti. Baltā aura atspoguļo dvēseles harmoniju.

Baltā krāsa visvairāk asociējas ar tīrību. Ir lietas, kuras parasti ir baltas, lai izskatītos tīrāk un arī tāpēc, ka šīm lietām ir jābūt tīrām, piemēram, ledusskapis un trauki, tualetes pods un izlietnes, gultas veļa un dvieļi. Baltā krāsā tradicionāli ir ārstu, medmāsu, zinātnieku un laboratorijas tehniķu halāti, lai gan mūsdienās lieto arī gaiši zilā vai zaļā krāsā. Baltu darba apģērbu visbiežāk valkā pavāri, maiznieki un miesnieki, kā arī franču restorānu viesmīļu priekšauti ir balti.

20210113-1214-db-lv-2.jpg

Priekšrocības, izvēloties baltus, nevis krāsainus dvieļus

- Balti dvieļi un peldmēteļu komplekti piešķir vannas istabai klasisku izskatu.

- Izvēloties baltus dvieļus, var  iegūt minimālisma iespaidu, ko sniedz tīras un taisnas līnijas. 

- Gaišas krāsas dvieļi kalpo ilgāk un neizbalē tik acīmredzami kā tumšākas krāsas dvieļi.

- Baltais nekad neiziet no modes un lieliski iekļaujas jebkurā interjerā, kā arī asociējas ar tīrību.

- Baltie audumi iztur biežu mazgāšanu augstā temperatūrā. Baltos dvieļus var mazgāt veļas mašīnā līdz 95 grādu temperatūrā pēc Celsija. Šādā temperatūrā izmazgājas noturīgi traipi, piemēram, apavu krēma, masāžas eļļu vai šokolādes. To nevar teikt par krāsainiem dvieļiem.

- Baltais nekad nenomazgāsies,  lai arī baltus dvieļus nāksies mazgāt biežāk. Ir mīts, ka balti dvieļi ātrāk sasmērējas. Protams, uz tiem netīrumi un traipi labāk redzami, taču tas nenozīmē, ka tie ir netīrāki. Baltais dvielis neslēpj netīrumus atšķirībā no krāsainā, tāpēc, visticamāk, biežāk nonāk veļas mazgātavā. Un, jo biežāk  dvieļus mazgā, jo tie ir tīrāki.

- Baltus audumus var balināt, tāpēc nevajag izvairīties no mazgāšanas līdzekļiem, kas satur balinātāju un hloru. Katru mazgāšanas reizi tos var balināt tikai nedaudz, lai tie būtu svaigi un tīri. Un nav jābaidās no balinātāju traipiem, kas dažreiz paliek uz krāsainiem dvieļiem.

- Baltos tekstilizstrādājumus ir viegli komplektēt, un, atkārtojot pasūtījumus, nav problēmu izvēlēties krāsu toņus. Tekstilizstrādājumu veikali novērtē baltās krāsa radīto svaiguma un elegances sajūtu, it īpaši  NOSTRA e-veikals, kurā pat meklēšanas kategorijās ir atsevišķs iedalījums “Baltie dvieļi”. Tur jūs viegli un ātri atradīsiet jaunus dvieļus, lai papildinātu jau esošo kolekciju, un atsvaidzināsiet vannas istabas interjeru ar spoži baltiem dvieļiem. E-veikalā NOSTRA jūs gaida izcila kvalitāte un patīkamas cenas. 

- Izmaksu ietaupījums līdz 20%, jo dvieļu cenā nav iekļautas audumu krāsvielas. Arī daudzpusības dēļ ieguldījums kvalitatīvos baltos vannas dvieļos ļaus ietaupīt naudu. Jūs varat mainīt vannas istabas dekorus tik reižu, cik vēlaties, jo baltie dvieļi vienmēr tiem piestāvēs un nevajadzēs katrreiz iegādāties jaunus.