Jebkurš mazais uzņēmējs piekritīs, ka neparedzētas situācijas var pamatīgi iedragāt ikdienas procesus un kaitēt biznesam. Lai viss noritētu bez liekas aizķeršanās, ir svarīgi parūpēties par drošības spilvenu. Uzņēmuma autoparks nav izņēmums – kādai automašīnai izkrītot no ierindas, var iestāties dīkstāve. Šādās situācijās var paglābt KASKO apdrošināšana, kuru mazajiem uzņēmējiem “If” piedāvā iegādāties ar dažādiem izdevīgiem nosacījumiem.

Ātri un vienkārši

“If” ir būtiski atvieglojis KASKO iegādes procesu uzņēmējiem. Arī mazie uzņēmumi apdrošināšanu saviem auto (līdz piecām vienībām) tagad var iegādāties tīmeklī. Šis process ir gan drošs, gan arī ērts visos posmos, sākot no cenas aprēķina līdz polises izdošanai.

Uzņēmējiem un ne tikai iespējams apdrošināt vieglos transportlīdzekļus, kravas auto, piekabes, furgonus u. c. Atkarībā no transportlīdzekļa specifikas katram individuāli tiek piemeklēts uzņēmuma vajadzībām piemērotākais apdrošināšanas risinājums.

“Līdzīgi kā privātpersonas, arī mazie uzņēmēji jebkurā brīdī var doties uz “If” mājaslapu un ne tikai aprēķināt sava uzņēmuma auto KASKO polises cenu, bet arī izvēlēties sev atbilstošāko segumu. Tas viss ir izdarāms ar pāris klikšķiem, galvenais, pie rokas ir jābūt transportlīdzekļa tehniskajai pasei, lai var ievadīt visu nepieciešamo informāciju likumā noteiktajā kārtībā,” stāsta “If Apdrošināšanas” transportlīdzekļu risku vadītājs Roberts Skrupskis.

Būtiskākais ieguvums – uzņēmējam vairs nav jātērē savs dārgais laiks, meklējot konsultantu, kas piedāvās dažādus auto apdrošināšanas variantus. Tagad jebkurā sev ērtā brīdī KASKO polisi var iegādāties tīmeklī. Turklāt “If” uzreiz arī piedāvā vairākus apdrošināšanas veidus – gan tādus, kuru segumā iekļauti biežākie riski, gan arī tādus, kuros riski ir detalizēti. “Katrs var piemeklēt konkrētajai situācijai labāko un sev atbilstošāko,” piebilst “If” pārstāvis.

Ar KASKO polišu veidiem plašāk var iepazīties if.lv. “If” mazajiem uzņēmējiem piedāvā arī dalītā maksājuma iespējas. Tas nozīmē, ka apmaksu par polisi var sadalīt vairākos vienādos maksājumos bez papildu sadārdzinājuma.

Kas jāzina par pašrisku?

Neatkarīgi no izvēlētās “If” KASKO polises tajā ir norādīts pašrisks (apdrošināšanas polisē norādīta zaudējumu daļa, kas izteikta fiksētā naudas summā vai procentos). Iestājoties negadījumam, pašrisks ir daļa no atlīdzības – summa, kuru maksā pats īpašnieks. Likumsakarīgi, ilgtermiņā ir patīkamāk maksāt mazāku prēmiju par KASKO, un, ja uzņēmuma auto lietotāji ir atbildīgi, var izvēlēties polisi ar augstākiem pašriskiem. Izvēloties augstāku pašrisku, samazinās polises pilnā cena, un tas nozīmē, ka ikgadējās KASKO izmaksas būs zemākas.

“If” piedāvā pašrisku 200, 300 vai 500 eiro apmērā. Tiesa, ir gadījumi, kad pašrisks nav jāsedz. Pastāv arī gadījumi, kad tiek piemērots 0 eiro pašrisks – stiklojuma bojājumiem un tiešai sadursmei ar dzīvniekiem. Tās ir situācijas, no kurām uz ceļa ir grūti izvairīties pat vispriekšzīmīgākajiem un labākajiem autobraucējiem.

“Ja uzņēmumā ir vien daži šoferi un uzņēmuma īpašnieks pilnībā uzticas viņu autovadīšanas prasmēm, izvēloties augstāku pašrisku, jau startā, iegādājoties polisi, iespējams ietaupīt. Ne tikai mazie, bet arī vidējie un lielie autoparki to izmanto arvien biežāk. Izvēloties pašrisku, uzņēmējam noteikti jāņem vērā arī tas, cik daudz dažādu darbinieku ikdienā sēdīsies pie auto stūres,” stāsta uzņēmuma pārstāvis.

Pasargā uzņēmumu no neparedzētiem izdevumiem!

Vairums no mums, izdzirdot vārdu “avārija”, galvā uzbur ainiņu ar krustojumu, kura vidū atrodas divas sadauzītas automašīnas ar atvērtu dzinēja pārsegu, no kura ceļas dūmi. Patiesībā šis jēdziens ir plašāks. Apdrošinātāja pieredze rāda, ka visizplatītākie ir negadījumi stāvlaukumos – tie ir skrāpējumi, buktes, lukturu bojājumi un citi šķietami nelieli defekti, kuru remonts var ne tikai aizņemt daudz laika, bet arī krietni patukšot maciņu.

Auto īpašnieki bieži saskaras arī ar stiklojuma bojājumiem. Īpaši autoceļu remontdarbu laikā, kad dažādas nozīmes ceļi tiek nobērti ar smalkiem akmentiņiem, šķembām vai granti. Savukārt tie, kas ikdienā vairāk pārvietojas pa reģioniem un lielajiem autoceļiem, saskaras ar meža dzīvnieku izraisītām sadursmēm. Arvien biežāk pārsteidz arī dabas stihijas – krusa, lielā vējā lūstoši koki u. c.

Piemēram, aizvadītajā vasarā izskanēja dažādas spekulācijas par apdrošinātājiem, kas nelabprāt izmaksāja kompensācijas par krusas nodarītajiem kaitējumiem. “If” visus zaudējumus sedza atbilstoši noteiktajai kārtībai, un klientiem nebija pamata satraukumam.

“Pērn, kad Latviju pārsteidza spēcīga krusa, bija daudz jautājumu par to, vai krusas nodarītie bojājumi tiks segti. Tika radīts iespaids, ka izveidojusies ārkārtas situācija, bet patiesībā tas bija pilnīgi normāls apdrošināšanas gadījums – neparedzēta situācija, kas nodarīja kaitējumu,” skaidro Skrupskis.

Atkarībā no izvēlētā KASKO seguma polisē var būt iekļauta arī vadītāja un pasažieru nelaimes gadījumu apdrošināšana. Tas nozīmē, ka pēc negadījuma vadītājam un pasažierim atlīdzina medicīniskos un ārstēšanās izdevumus, nodrošina kompensāciju invaliditātes, nāves vai pārejošas darbnespējas gadījumā.

“Šie gadījumi mēdz būt ļoti smagi un nepatīkami, bet tie diemžēl notiek. Atlīdzība var sniegt papildu atbalstu un būt palīdzīgs plecs situācijās, kad citu problēmu jau ir gana,” piebilst uzņēmuma pārstāvis.

Nomas auto segums un palīdzība uz ceļa

Lai uzņēmums auto nelaimes gadījumā nesaskartos ar dīkstāvi, vēlams nodrošināties ar transporta aizvietošanas iespējām. Klientu ērtībai “If” piedāvā izvēli – aizvietošanas nomas auto, kas tiek nodrošināts 24 stundu laikā no negadījuma, vai transporta izdevumu segumu, piemēram, taksometram, auto koplietošanas pakalpojumiem utt. Visas rūpes par maiņas auto uzņemas “If”, kas to nogādās vēlamajā vietā un laikā bez papildu formalitātēm.

“Ja mēs runājam par mazajiem uzņēmējiem ar pavisam nelielu automobiļu parku, katra transportlīdzekļa trūkums var būtiski kaitēt biznesam. Mašīnas kļūst arvien modernāk aprīkotas, remonti mēdz ievilkties no pāris dienām līdz pat vairākiem mēnešiem specifiskās situācijās. Ja automašīna ikdienā nepieciešama darbam, bet tā nav pieejama jau pusgadu, uzņēmums var piedzīvot pamatīgus finansiālos zaudējumus. Lai no tā izvairītos, apdrošināšanā vērtīgi iekļaut aizvietošanas auto segumu,” iesaka Skrupskis.

“If” nodrošina arī 24/7 konsultācijas un palīdzību uz ceļa, ja nav iespējams turpināt ceļu negadījuma vai cita iemesla dēļ, piemēram, nosēdies akumulators, auto ir caura riepa, beigusies degviela. Nepieciešamības gadījumā tiek nodrošināti arī evakuatora pakalpojumi un līdz zināmai summai atlīdzināti taksometra pakalpojumi pēc negadījuma.

Ņem vērā! Ne vienmēr atbilstošākais segums būs visdārgākais un plašākais, tāpēc ir ļoti jāizvērtē savas vajadzības. “If” pieturamies pie pārliecības, ka mazais uzņēmējs kādu dienu izaugs lielāks. Līdz ar to var rasties nepieciešamība apdrošināt plašāku autoparku. Pat mazam esot, jau sāk veidoties uzņēmuma apdrošināšanas vēsture, kam nākotnē var būt nozīmīga loma tajā, cik daudz būs jāmaksā par apdrošināšanu. Uzzināt vairāk par KASKO apdrošināšanu uzņēmumiem.