Sākotnēji tikai viena apslimuša darbinieka dēļ uzņēmuma darbība negaidīti var apstāties pavisam. Lai izvairītos no šādas situācijas rašanās, laikus jāidentificē tie cilvēki, kuri darbā ieradušies neveseli, un jānovērš viņu kontakts ar veselajiem darbiniekiem. Katra darbinieka fiziska temperatūras mērīšana prasa papildu laiku un ne vienmēr sniedz gaidīto rezultātu, tādēļ uzņēmumam nepieciešams efektīvāks risinājums, ko piedāvā Vācijas ražotāja MOBOTIX termokamera.

 ALTAS IT (ražotāja oficiālais pārstāvis Latvijā) valdes priekšsēdētājs Māris Balčuns stāsta: “Jau šobrīd vērojams, ka koronavīrusa izplatības novēršanai starp darbiniekiem daudzi uzņēmumi darba laika sākumā pie ieejas mēra temperatūru visiem, kas ierodas. Taču šī metode ievērojami palēnina darbinieku plūsmu, kavējot darba laika sākumu, un ne vienmēr ir efektīvs veids saslimušo darbinieku identificēšanai. Bieži vien pirmie darbinieki tiek pārbaudīti rūpīgāk, bet pēdējiem netiek pievērsta tikpat liela uzmanība. Tas palielina risku ielaist sasirgušo cilvēku darbavietā.”

ALTAS IT termokameru risinājumi, cilvēkam šķērsojot noteiktu zonu, uzreiz nosaka viņa ķermeņa temperatūru, bez kavēšanās ielaižot uzņēmumā tos darbiniekus, kuriem nav konstatēta paaugstināta temperatūra, un apturot tos, kuri nedrīkst doties uzņēmumā, ja viņiem ir drudža pazīmes. Termokameras jutība ir 0,02 grādi pēc Celsija, tādējādi tā ļauj precīzi identificēt potenciāli sasirgušās personas. Konstatējot šādu personu, uz noteiktu ierīci – datoru, tālruni vai citu viedierīci – tiek nosūtīts automatizēts paziņojums. 

Būtiska priekšrocība ir termokameras savietojamība ar citām piekļuves sistēmām, kas jau ieviestas uzņēmumā. Piemēram, iespējams izveidot risinājumu, kas paredz, ka ieejas durvis neatveras vai turnikets bloķējas brīdī, kad termokamera identificē cilvēku, kura ķermeņa temperatūra pārsniedz iestatīto atzīmi, piemēram, 37,2 grādus.

MOBOTIX termokameras pie mums tradicionāli izmanto arī noliktavās, loģistikas uzņēmumos, atkritumu pārstrādes kompānijās, ražošanas un līdzīgos uzņēmumos, kuros uzkrāti dažādi materiāli ar augstu pašaizdegšanās risku. Tā ideāli darbojas tumsā, novēršot potenciālo aizdegšanos arī laikā, kad daudzu uzņēmumu telpas ir slēgtas,” Māris dalās ar piemēriem, minot jau esošos klientus. 

Kamerai ir divi sensori – termosensors un optiskais sensors, tādējādi, pateicoties divām tieši blakus esošām lēcām iespējams iegūt siltuma kartes pārklāšanos ar attēlu, lai redzamajā attēlā noteiktu konkrētu karstuma punktu, piemēram, gruzdošu liesmu. Konstatējot temperatūras paaugstināšanos, kamera nosūta audioziņojumu, kas var būt brīdinājums, tīkla ziņa, signāla skaņas aktivizēšana un citi veidi. 

Visa termokameras fiksētā informācija par temperatūras izmaiņām tiek apkopota un saglabāta arhīvā. 

Sistēmu ir vienkārši uzstādīt, un MOBOTIX termokamerām nav nepieciešams vairāk par 8 vatiem elektroenerģijas, ko var ērti un izdevīgi nodrošināt tikai viens kabelis. Ierīce darbojas arī āra temperatūrā no -30° līdz 60°C. Termosensora darbības laiks bez apkalpošanas ir 80 000 darbības stundu (vairāk nekā 9 gadi), kas to padara par visaugstākās kvalitātes produktu. 
Vairāk informācijas par ALTAS IT un MOBOTIX termokamerām www.altas.lv