Attālākos lauku reģionos, kuros nav iespējas pieslēgties centrālajam ūdensvadam, septiķis ir neatņemama privātīpašuma kanalizācijas sistēmas daļa. Tas ir paredzēts notekūdeņu savākšanai un attīrīšanai no mājokļa, atdalot cietās vielas no šķidrumiem un tīru ūdeni novadot atpakaļ vidē. Tomēr bez pienācīgas apkopes septiskās tvertnes var radīt dažādas problēmas, tostarp nepatīkamas smakas, aizsērēšanu, un pat vides piesārņošanu. Šajā rakstā mēs jums pastāstīsim par visu, kas jums jāzina par septiskajām tvertnēm, tostarp par to, kā tās darbojas, kā tās uzturēt, un kādas ir biežāk sastopamās problēmas un kad nepieciešama profesionāļu palīdzība.

Septiķis kā kanalizācijas sistēmas komponente

Septiķi ir pazemes būves, kas izgatavotas no stikla šķiedras vai plastmasas. Tām ir dažādas formas un izmēri atkarībā no īpašuma lieluma un iedzīvotāju skaita. Septiķa pamatkoncepcija ir ļaut notekūdeņiem ieplūst tvernē, kur cietās daļiņas nosēžas uz dibena, bet šķidrumi izplūst notekūdeņu infiltrācijas laukā tālākai attīrīšanai.
Septisko sistēmu veido četras galvenās sastāvdaļas: septiskā tvertne, drenāžas lauks, sadales kārba un augsne. Septiskā tvertne ir pirmais procesa posms, kurā notekūdeņi no jūsu mājas ieplūst tvertnē, un baktērijas noārda cietās vielas. Drenāžas laukā no tvertnes izplūstošie šķidrie notekūdeņi tiek novadīti augsnē tālākai attīrīšanai. Sadalītājcaurulīte ir vieta, kur notekūdeņi tiek vienmērīgi sadalīti pa drenāžas lauka caurulēm.

Apkope un kopšana

Pareiza septiskās tvertnes apkope un kopšana ir ļoti svarīga tās ilgmūžībai un efektivitātei. Šeit ir sniegti daži padomi, kā uzturēt septisko sistēmu labā darba kārtībā:

  1. Atkarībā no tvertnes lieluma un mājoklī dzīvojošo cilvēku skaita septiskās tvertnes apkopi vajadzētu veikt 1-2 gadu laikā. Sūknēšana palīdz no tās izvadīt uzkrātās cietās vielas, kas var aizsprostot drenāžas lauku.
  2. Nepārslogojiet septisko sistēmu: Esiet uzmanīgi attiecībā uz to, kas nonāk kanalizācijā. Izvairieties no bioloģiski nenoārdāmu priekšmetu, piemēram, papīra dvieļu, autiņbiksīšu un sieviešu higiēnas produktu, noskalošanas. Nelejiet kanalizācijā arī taukus, eļļu vai ķimikālijas, jo tie var kaitēt tvertnes baktērijām.
  3. Efektīvs ūdens patēriņš: Pārāk liels ūdens daudzums var pārslogot septisko sistēmu, izraisot tās aizsērēšanu. Lai taupītu ūdeni, salabojiet visus tekošos krānus vai tualetes podus un tualetes, kā arī uzstādiet mazplūsmas dušas galviņas.
  4. Uzturiet infiltrācijas lauku tīru: Nenovietojiet un nebrauciet ar smago tehniku pa infiltrācijas lauku, jo tā var sablīvēt augsni un sabojāt caurules. Tāpat infiltrācijas lauka tuvumā nav vēlams stādīt kokus vai krūmus, jo to saknes var ietekmēt caurules.

Biežāk sastopamās problēmas un kā no tām izvairīties

Tāpat kā jebkurā citā sistēmā, arī septiskajās tvertnēs laika gaitā var rasties problēmas. Lūk, dažas biežāk sastopamās problēmas un to, kā no tām izvairīties:

  1. Nepatīkamas smakas: Ja no septiķa nāk nepatīkama smaka, tas var būt saistīts ar aizsprostojumu, bojātu cauruli vai pārpildītu tvertni. Lai no tā izvairītos, pārliecinieties, ka krājrezervuāra tvertne tiek regulāri sūknēta, un izvairieties no bioloģiski nenoārdāmu priekšmetu noskalošanas kanalizācijā.
  2. Aizsprostojumi: Aizsprostojumi var rasties, ja aizdambējas vai ir bojātas infiltrācijas lauka caurules.
  3. Tvertnes noplūdes: Tvertnes noplūde var rasties, ja tvertne ir bojāta vai nepareizi uzstādīta. Lai no tā izvairītos, pārliecinieties, ka septiskās tvertnes uzstādīšanai ir nolīgts profesionāls pakalpojuma sniedzējs, un regulāri pārbaudiet, vai tajā nav noplūdes pazīmju.

Bojājumu pazīmes un gadījumi, kad jāizsauc profesionāļi

Ja pamanāt kādu no šādām pazīmēm, ir pienācis laiks izsaukt profesionāli, lai pārbaudītu jūsu septiķi:

  1. Lēna drenāža: Ja notekūdeņi aizplūst lēni vai aizplūst atpakaļ, tā var būt pazīme, ka notekūdeņu lauka caurulēs ir aizsērējusi kanalizācija.
  2. Nepatīkamas smakas: Ja no septiskās tvertnes nāk nepatīkama smaka, tā var liecināt par pilnu tvertni vai aizsērēšanu.
  3. Mitri plankumi vai pelējums: Ja ap notekas lauku pamanāt mitrus plankumus vai pelējumu, tas varētu liecināt par noplūdi sistēmā.

Septiķu uzstādīšanas pakalpojumi un profesionāļi


20230325-1147-2.png

Kad runa ir par septiķu montāžas pakalpojumiem, ir svarīgi nolīgt profesionāļus ar pieredzi un zināšanām. Lūk, daži pakalpojumi, kas jums var būt nepieciešami:

  1. Septiķa uzstādīšana: Ja jūs būvējat jaunu māju vai jums ir jānomaina esošā septiskā tvertne, jums būs nepieciešams profesionālis, kas to uzstādīs.
  2. Sūknēšana: Regulāra sūknēšana ir ļoti svarīga, lai saglabātu efektivitāti un ilgmūžību.
  3. Pārbaude: Regulāras pārbaudes var palīdzēt noteikt iespējamās problēmas un novērst dārgus remontdarbus.
  4. Remonts: Ja jūsu septiķa tvertne ir bojāta vai noplūdusi, tās remontam būs nepieciešams profesionāls speciālists.

Secinājumi: Regulāras apkopes nozīme atbilstošai septiķa uzturēšanai

Regulāra apkope un kopšana ir ļoti svarīga, lai septiķis darbotos pareizi un izvairītos no iespējamām problēmām. Ievērojot šajā rakstā sniegtos padomus un nolīgstot kvalificētu pakalpojuma sniedzēju, jūs varat nodrošināt to, ka septiķis kalpos gadiem ilgi.
Neļaujiet savai septiskajai tvertnei smirdēt vai radīt problēmas. Apmeklējiet ecotehnologijas.lv, lai saņemtu profesionālus septiķu montāžas pakalpojumus un konsultācijas.