Neliela, taču intensīvi izmantota mājokļa telpa, kam jābūt gan funkcionālai un ergonomiskai, gan estētiski pievilcīgai. Bieži vien vēl svarīgāka par redzamo pusi ir vannas istabas remonta kvalitāte, piemēram, pareizi izveidota hidroizolācija, kas ļauj ilgtermiņā izvairīties no daudzām problēmām. Lasi un uzzini, kas jāņem vērā, lai remonts vannas istabā atbilstu visiem šiem kritērijiem!

Kad nepieciešams remonts vannas istabā?

Iemesli, kāpēc vannas istabā vajadzīgs veikt remontu, var būt dažādi – daļa no tiem ir saistīti ar konkrētu problēmu novēršanu vai telpas un santehnikas nolietojumu, savukārt citi vairāk saistīti ar interjera noformējumu. Krāsas un iekārtojuma nianses, kas pirms gadiem desmit šķita tīkamas, nu apnikušas un mudina vannas istabu pārveidot.

Funkcionāli vannas istabai jādarbojas nevainojami, tāpēc esošās vannas istabas iekārtas nolietojums vai arī problēmas ar hidroizolāciju var būt nopietns iemesls remonta veikšanai. Tāpat remontu nevajadzētu atlikt, ja vannas istabā parādījies pelējums, ko ar tīrīšanas līdzekļiem vien neuzveikt.

Vannas istabas hidroizolācija – neredzama, bet svarīga

Ja tiek veikts remonts vannas istabā, svarīgākais, kam pievērst uzmanību, ir nevis flīžu tonis vai vannas forma, bet gan acij neredzamākajai hidroizolācijai. Bez tās vannas istaba nebūs droša pret ūdens noplūdēm un mitruma iedarbību. Jāatceras, ka flīžu šuves nav pilnībā mitrumdrošas, tāpēc zem tām ir nepieciešams īpašs aizsargslānis.

Hidroizolācijas materiāli, kas būs nepieciešami:
    • īpaša grunts, ar ko noklāt grīdu pirms hidroizolācijas slāņa ieklāšanas;
    • hidroizolācijas membrāna, audums un hidroizolācijas papildelementi, ar ko rūpīgi izklāj grīdu, stūrus un malas;
    • hidroizolācijas masa, ko klāj uz sagatavotās grīdas.

Ieteicams visus nepieciešamos materiālus iegādāties no viena ražotāja, lai nebūtu šaubu par to savstarpējo saderību. Piemēram, SAKRET piedāvā nepieciešamos produktus plašā izvēlē, un tie vienmēr būs saderīgi un ērti lietojami.

Piemērotākais segums – flīzes


20230329-1051-2-remonts-vannas-istaba.jp

Lai kā reizēm gribētos eksperimentēt, apsverot visus ieklāšanas, uzturēšanas, kopšanas un izmaksu plusus un mīnusus, vēl aizvien izdevīgākais variants, visticamāk, būs flīzes. Tās iespējams iegādāties ārkārtīgi plašā klāstā un kombinēt daudzveidīgos variantos.

Kādi vēl materiāli būs nepieciešami vannas istabas flīzēšanai, neskaitot pašas flīzes?
    • Grunts pirms flīzēšanas – tā nodrošinās labāku saķeri starp virsmu un flīžu līmi. Lieliski derēs, piemēram, universālā SAKRET grunts.
    • Flīžu līme – to izvēloties, jāņem vērā virsma, uz kuras flīzes tiks līmētas, flīžu materiāls, kā arī, piemēram, saderība ar apsildāmo grīdu un sacietēšanas ilgums.

Flīžu līmes patēriņš atkarīgs no platības, virsmas kvalitātes un flīžu veida. Flīžu līmes biezums būs lielāks lielizmēra flīzēm, kā arī tad, ja virsma nav līdzena. Mazākām flīzēm flīžu līme klājama plānākā kārtā, attiecīgi arī tās patēriņš būs mazāks.

Flīžu līmes patēriņu rēķina kilogramos, tāpēc, iegādājoties konkrēto produktu, jānoskaidro, cik liels būs konkrētās līmes patēriņš uz kvadrātmetru. Labākajos būvmateriālu veikalos ir pieejams arī īpašs kalkulators, kas ļauj aprēķināt, cik daudz flīžu līmes būs nepieciešams.

Vienas no biežāk izmantotajām ir SAKRET flīžu līmes. Klasiska izvēle ir, piemēram, SAKRET Fke flīžu līme, kas derēs arī apsildāmajām grīdām. Savukārt SAKRET FFK ir elastīga līme ar uzlabotām īpašībām. Arī šo līmi var lietot apsildāmajām grīdām.

Kur iegādāties remontam nepieciešamo?


20230329-1052-3-remonts-vannas-istaba.jp

Lai remonts vannas istabā izdotos, kā iecerēts, būtiska nozīme ir savlaicīgai kvalitatīvu materiālu iegādei. Dod priekšroku būvmateriālu tirgotājiem, kas nodrošina plašu produktu izvēli, kā arī visu nepieciešamo informāciju, lai saprastu, kādus tieši produktus un kādā daudzumā vajadzēs.

Kvalitatīvs remonts sākas ar kvalitatīviem, savstarpēji saderīgiem materiāliem: remontējot vannas istabu, būs nepieciešami gan uzticami un ērti lietojami hidroizolācijas materiāli, gan piemērotākā flīžu līme pareizā daudzumā. Saprātīga izvēle ir viena ražotāja materiāli, kas būs ērti lietojami. Visu nepieciešamo vannas istabas remontam un plašu SAKRET produktu klāstu vari iegādāties internetveikalā Buvserviss.lv