Viens no vadošajiem rotaslietu tirgotājiem Latvijā “Jahonts” aizvadītajā gadā kāpinājis savu apgrozījumu par 20 % un iedzīvotājiem 2022. gadā sāka piedāvāt par rotaslietām norēķināties ar nomaksu. Kopš 2022. gada sākuma iedzīvotāju pieprasījums pēc maksājumu sadalīšanas palielinājies vidēji četras reizes, liecina tiešsaistes maksājumu pieņemšanas risinājuma Klix dati.

Kā vieniem no pirmajiem Latvijā attīstot rotaslietu tirdzniecību internetā, “Jahonts” 2021. gada nogalē e-veikalos un vēlāk arī klātienes tirdzniecības vietās iedzīvotājiem sāka piedāvāt iespēju dārglietu pirkumus sadalīt ikmēneša maksājumos ar bezprocentu periodu uz vienu, trim vai sešiem mēnešiem. Iedzīvotāju pieprasījums pēc nomaksā iegādājamām rotaslietām 2022. gadā audzis četras reizes, ja salīdzina tirdzniecības rādītājus gada pirmajā un noslēdzošajā ceturksnī.

“Latvijā iegādāties rotaslietas ar aizdevuma apmaksas metodi nav ierasta prakse, tāpēc bija nepieciešams laiks, lai cilvēki aprastu ar domu, ka par rotaslietām var norēķināties ar nomaksu. Plānveidīga komunikācija ar klientiem un saprotama informācija mājaslapā ir galvenie priekšnosacījumi tam, lai iedzīvotāji kļūtu atvērtāki nomaksas risinājumiem. Piemēram, divas reizes lielāku pieprasījuma pieaugumu pēc maksājumu sadalīšanas novērojām tikai pēc tam, kad mājaslapā integrējām nomaksas kalkulatoru preces skatā, kas uzskatāmi demonstrē attiecīgā produkta nomaksas nosacījumus, kā mēnešu skaits un ikmēneša maksājums,” atklāj “Jahonts” mazumtirdzniecības vadītāja Anita Grausa.

Visbiežāk iedzīvotāji izvēlas pirkumus sadalīt uz 6 – 12 mēnešu ilgu laika posmu – šādu atmaksas termiņu izmanto vairāk nekā puse klientu, liecina bankas Citadele nodrošinātā risinājuma Klix Pay Later dati. Aktīvākie rotaslietu iegādes periodi iedzīvotājiem pērn bijuši februāris, marts, jūlijs un decembris.

“Jahonts ar savu darbību ir apliecinājuši, ka arī šķietami līzingam netipiskas nozares, kur preci nepieciešams un pat vēlams aptaustīt un aplūkot klātienē, var veicināt pieprasījumu ar iedzīvotājiem elastīgām apmaksas iespējām gan klātienes veikalos, gan internetā. Prognozējam, ka nākotnē nomaksas iespējas Latvijā ienāks arvien jaunās nozarēs” teic Eduards Timofejevs, Klix produkta vadītājs.

Klix ir bankas Citadele paspārnē radīts universāls tiešsaistes maksājumu pieņemšanas risinājums, kas jau pieejams vairāk nekā 800 interneta veikalos Baltijā.