Pavasaris ir klāt, un 8. marts uz sliekšņa. Ziedu romantika nav zudusi, lai arī dažkārt jāatsakās no iespējas personīgi tos pasniegt, taču ziedus var pasūtīt ar piegādi. Ziedu bāze Florex iepriekš pasūtītus ziedus piegādā tajā pašā dienā un sniedz ieteikumus, kā labāk veikt izvēli tīmekļa vietnē florexshop.lv.

Ziedu bāzes Florex speciālistes db.lv sniedza atbildes ne tikai par pasūtīšanu un piegādi, bet arī par izvēli, sortimentu un to, kādi ziedi ir pieprasītākie, kā labāk sagādāt pārsteigumu, veicot piegādi ar kurjeru, un kādas viltības jāzina, lai ziedi ilgāk stāvētu vāzē.

20210305-1217-img-2568.JPG

Cik ilgu laiku pirms noteiktās piegādes jāveic pasūtījums?
Iesakām pasūtījumu veikt iespējami laikus, t.i., divas trīs dienas pirms plānotās piegādes. Jo agrāk tiks veikts pasūtījums, jo lielāka iespēja būs saņemt tieši tos ziedus, kurus vēlaties pasūtīt. Protams, lieliem notikumiem, kā kāzām, svinīgām viesībām un citiem pasākumiem, pasūtījumu nepieciešams veikt vismaz divas trīs nedēļas iepriekš. Šādu pasākumu organizēšanā nepieciešams saskaņot visu ar noteikto konceptu un piemeklēt vispiemērotākos un klienta vēlmēm un gaumei atbilstošākos ziedus. Mēs piedāvājam arī iespēju veikt pasūtījumu mūsu mājaslapā www.florexshop.lv tieši tajā pašā dienā ar izpildes termiņu trīs līdz četru stundas laikā, ieskaitot piegādi, bet, ja izvēlēsieties saņemt ziedus mūsu noliktavā, tad izpildes termiņš būs īsāks - divas stundas. Pasūtot piegādes dienā, klients var izvēlēties tikai no tiem ziediem, kas konkrētajā dienā ir pieejami bāzē. Gadās, ka klienti ir apbēdināti, ja nav pieejami konkrēti ziedi vai pušķis, kas iepaticies. Tieši tādēļ savlaicīgi veikts pasūtījums nodrošinās, ka izvēlētie ziedi būs pieejami noteiktajā pasūtījuma dienā. 

Kā izvēlēties ziedus dāvanai?
Ziedi vienmēr iepriecina un pārsteidz saņēmēju! Visbiežāk klienti izvēlas ziedus, kuri patīk vai ir vismīļākie to saņēmējam. Citi dažkārt izvēlās dāvināt savus iecienītākos ziedus, bet vēl kāds ļoti vēlas pieskaņot ziedus dāvanai. Ja klients apmulst un nevar izvēlēties ziedus dāvināšanai, mēs iesākam izturīgākās un pieprasītākās ziedu šķirnes, kā arī cenšamies piedāvāt vairākus izvēles variantus. Bet svarīgi, lai ziedi pasniegšanas brīdī būtu svaigi un vizuāli glīti. Izvēlamies svaigus, kvalitatīvus un līdz galam vēl nenobriedušus ziedus.

20210305-1217-img-e2582.JPG

Vai mūsdienās joprojām ir aktuāla tā dēvētā ziedu valoda, etiķete, piemēram, kad šķirnei, krāsai ir simboliska nozīme?
Tas tiek ievērots, protams, ne tik bieži kā iepriekš, bet tāpat dažādiem svētkiem paliek savi raksturīgākie ziedi. Starptautiskajā sieviešu dienā vēl joprojām vispieprasītākie ziedi ir tulpes vai pavasara ziedi, Valentīndienā dominē sarkanās rozes un rožu pušķi. Sākoties skolas gaitām, visbiežāk izvēlas gladiolas, klienti vēl joprojām turas pie seniem paradumiem un simbolikas. Par ziedu krāsas nozīmi – jā, vecāka gada gājuma klienti skatās uz krāsām un ziedu skaitu pušķī skeptiskāk nekā jaunieši.

Kuri ziedi ir īpaši aktuāli šosezon, kādas šķirnes, krāsas un to kombinācijas?
Klienti visbiežāk izvēlas kombinēt dažādu ziedu vai divu dažādu veidu ziedu salikumu pušķī. Vispopulārākie ziedi ir lizantes, peonijas, ranunkuļi, hortenzijas u.c., proti, eksotiski un neparasti ziedi. Ļoti aktuālas pašlaik ir ziedu kastītes, klienti tās iecienījuši, jo ziediem nav jāpiemeklē vāze, kur tos ievietot. Iecienīti arī ziedu pušķi dekoratīvajos ziedu papīros. Ļoti populāri ir dāvināt ziedus podiņos – acālijas, dažādu podaugu kompozīcijas. Krāsu ziņā klienti izvēlas maigus, saskaņotus toņus vai arī - tieši pretēji - kaut ko spilgtu un ļoti košu. Parasti iesakām kombinēt ne vairāk kā trīs dažādus toņus vienā pušķi. Bet vienas krāsu gammas toņi izskatīsies skaisti un saderīgi ziedu pušķī. Vienmēr ņemam vērā klienta vēlmes un prasības, lai kopīgiem spēkiem nonāktu pie skaista rezultāta.

Kā pārsteigt, pasniedzot ziedus, - dāvināt klātienē, piegādāt ar kurjeru?
Vairākums klientu pēdējā laikā izvēlas veikt ziedu piegādi ar kurjeru, jo tas ir ērti un ātri. Bieži saņēmēja acīs vērojams izbrīns un patiess prieks, jo, iespējams, par to nav zinājis un šādu pārsteigumu nav gaidījis. Ziedu piegāde ar kurjeru ir labs veids, kā pārsteigt saņēmēju pat tad, ja esat tālu prom un nav iespējas apsveikt klātienē. Protams, ir klienti, kas paši rūpīgi izvēlas ziedus un labprāt paši apsveic klātienē.

20210305-1218-whatsapp-image-2020-03-30-

Kuri ziedi visilgāk saglabājas svaigi?
Lai ziedi ilgāk saglabātos svaigi, ir nepieciešams tos kopt un rūpēties par tiem. Bet visilgāk mūs, protams, priecēs ziedošie ziedi podiņos - acālijas, ciklamenas, orhidejas, hiacintes u.c. podu puķes, bet no grieztajiem ziediem visilgāk vāzē stāvēs un ziedēs - lilijas, amariļļi, hiacintes, strelīcijas, antūrijas, krizantēmas, neļķes u.c., tie ir vieni no izturīgākajiem grieztajiem ziediem. Ir, protams, arī citi skaisti ziedi, kas priecē ne tik ilgi, bet katram ziedam savs šarms un skaistums.

Kā panākt, lai ziedi priecētu ilgāk?
Lai ziedi vāzē priecētu ilgāk, ziedu kātiņa daļa, kura atradīsies ūdenī, jāatbrīvo no liekajām lapām. Parasti tā ir viena trešā daļa no visa kāta, un to nepieciešams darīt, lai ūdens saglabātos ilgāk tīrs un svaigs. Pēc lapu noņemšanas nepieciešams zieda kātus ar asu nazi vai grieznēm nogriezt 45 grādu leņķī - slīpi, lai būtu svaiga griezuma vieta un zieds labāk uzsūktu ūdeni. Visus koksnainos kātus - rozēm, krizantēmām, neļķēm, hortenzijām u.c. - griež slīpi 45 grādu leņķī, bet visus mīkstos kātus - pavasara ziediem, sīpolpuķēm: tulpēm, narcisēm, amariļļiem u.c. ­- griež taisni 90 grādu leņķī. Pirms ziedu ievietošanas vāzē, jāpārliecinās, lai vāze būtu tīra. Tad ielejiet vāzē vēsu ūdeni, ūdenim var pievienot arī speciālo pulverīti, kas paredzēts ziediem. Tas nodrošinās, ka vāzē ūdens ilgāk turēsies svaigs. Šos pulverīšus var iegādāties ziedu veikalos. Un atcerieties - grieztajiem ziediem vāzē arī ir nepieciešama regulāra kopšana, ūdens maiņa un kātiņu apgriešana ik pēc divām trim dienām.

www.florexshop.lv
Prūšu iela 1, Rīga, LV-1057
[email protected]
+371 20121227